Nowy rekord w mieście. Na „40” jechał 139 km/h

8 czerwca 2021, 15:18, Marcin Kluwak
foto: Lubuska Policja
Dzisiaj padł „nowy rekord w mieście” – przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym aż o 99 kilometrów na godzinę! 67-letni mężczyzna kierujący BMW przed godziną 11.00 jadąc ulicą Olimpijską w Drzonkowie miał na liczniku samochodu prędkość 139 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 kilometrów na godzinę.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy drogówki kierowca był zaskoczony, ale wskazanie radaru było oczywiste i przyjął mandat karny w wysokości 500 złotych. Otrzymał również 10 punktów karnych, a jego prawo jazdy policjanci zatrzymali na 3 miesiące. Ulica Olimpijska, to jedna z tych ulic, których mieszkańcy uskarżają się na kierowców, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego pojawiają się w miejscach wskazywanych przez mieszkańców i co pewien czas kontrolują prędkość właśnie na tych ulicach. Policjanci w Zielonej Górze najczęściej zatrzymują kierujących za przekroczenie prędkości na ulicy Zjednoczenia, Trasie Północnej, Szosie Kisielińskiej, ulicy Głogowskiej czy ulicy Wrocławskiej – to w tych miejscach często kierujący „zapominają” o ograniczeniach prędkości.

Zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, ale wciąż w powiecie zielonogórskim nie ma tygodnia, żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Dodatkowo – niestety część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem, mimo zatrzymanych uprawnień – mówi podinspektor Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

-W miniony długi weekend zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali aż 11 praw jazdy, w tym 9 kierującym, którzy w terenie zabudowanym jechali prędkością o ponad 50 kilometrów wyższą niż dozwolona. Uprawnienia dwóch kierujących zostały zatrzymane za inne rażące wykroczenia drogowe.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości