Ogromna ulewa w Zielonej Górze. Zalane ulice i piwnice

30 czerwca 2021, 11:42, Marcin Kluwak
Zalana Aleja Konstytucji 3 maja. Foto: Elwira
Blisko 70 zgłoszeń o zalanych ulicach, piwnicach i zatkanych studzienkach kanalizacyjnych mają od samego rana zielonogórscy strażacy. Ulewa, która przeszła nad miastem, sparaliżowała ruch w niektórych miejscach.

Zalane są główne zielonogórskie ulice, kłopoty z przejazdem mają kierowcy poruszający się po Bohaterów Westerplatte, Alei Konstytucji czy Wojska Polskiego. Strażacy w Zielonej Górze i okolicach mają pełne ręce roboty. Od godziny ósmej rano, przez dwie godziny, do stanowiska kierowanie PSP w Zielonej Górze wpłynęło blisko 70 zgłoszeń. Dotyczą one głównie zalanych piwnic.

Intensywne opady deszczu nie ominęły osiedli. Jak informują czytelnicy, woda wdziera się też do piwnic na osiedlu Morelowym, a także na osiedlu Śląskim. Kłopoty z poruszaniem się mają też kierowcy na ulicy Kupieckiej, tam auta poruszają się w dół wraz ze spływającą wodą. Deszcz zalewa także okoliczne miejscowości. Strażacy wzywani są na pomoc do Babimostu, Trzebiechowa i Nowego Kramska.

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał wczoraj ostrzeżenie przed burzami. Dotyczyło ono południowej części województwa lubuskiego. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości