Zielonogórzanin zatrzymany z dużą ilością narkotyków

8 lipca 2021, 09:59
Zielonogórscy policjanci z Zespołu Wywiadowców zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Zatrzymanie było efektem żmudnej pracy dochodzeniowo śledczej policjantów zwalczających przestępczość narkotykową. Zebrany w sprawie materiał dowodowy doprowadził do przedstawienia mężczyźnie zarzutów, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dobre rozpoznanie przestępczego środowiska, doświadczenie i skuteczna praca śledcza, pozwoliły na zatrzymanie 40-letniego mężczyzny z dużą ilością narkotyków. Funkcjonariusze Zespołu Wywiadowców z zielonogórskiej komendy miejskiej współpracujący z policjantami zwalczającymi przestępczość narkotykową zatrzymali w minioną niedzielę mężczyznę, u którego w domu po przeszukaniu znaleźli 110 gramów marihuany, a także środki psychotropowe.

Zatrzymany 40-latek jest znany policjantom i był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Tym razem przedstawiono mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora mężczyznę objęto policyjnym dozorem.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową od wielu już lat prowadzą intensywne i skuteczne działania zatrzymując dilerów narkotykowych, zatrzymując osoby posiadające narkotyki i eliminując z rynku znaczne ilości środków odurzających oraz różnych substancji psychotropowych. Policjanci od wielu la mają dobre rozpoznanie środowiska, a także niezbędne doświadczenie, dzięki któremu rocznie eliminują z rynku od kilku do nawet kilkunastu kilogramów różnego rodzaju narkotyków, głównie marihuany i amfetaminy.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości