Rowerzysta przewrócił się na przejeździe dla rowerów. Został potrącony przez samochód [film]

10 sierpnia 2021, 11:39
fot. Lubuska policja
Na rondzie PCK w Zielonej Górze doszło do kolejnego do potrącenia rowerzysty na przejeździe dla rowerów. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem rowerzysty zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać jak rowerzysta przewraca się na przejeździe dla rowerów, a następnie zostaje potrącony przez kierującego skodą. Potrącony mężczyzna doznał złamania kości miednicy.

W ostatnich tygodniach w Zielonej Górze doszło do trzech wypadków i trzech kolizji z udziałem rowerzystów. Do ostatniego takiego zdarzenia doszło w minioną niedzielę na rondzie PCK w Zielonej Góry. Kamery monitoringu zarejestrowały jak kierujący skodą zjeżdżając z ronda PCK w ul. Dąbrówki nie zauważył jadącego od strony centrum miasta rowerzysty znajdującego się na ścieżce dla rowerów. 

Na nagraniu widać, że rowerzysta próbował zahamować przed wjechaniem na przejazd, ale niestety nie zdążył wyhamować roweru i przewrócił się. Wtedy doszło do potrącenia. Rowerzysta został odwieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego złamanie kości miednicy. Konsekwencje tego zdarzenia będą miały poważne skutki zdrowotne. Kierujący samochodem mężczyzna był trzeźwy.

- W sprawie tego wypadku drogowego w zielonogórskiej komendzie prowadzone jest dochodzenie z artykułu 177§1 kodeksu karnego. Sprawcy wypadku grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 – opowiada Małgorzata Barska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości