Uratowany rudzielec i skradzione serce policjantki

11 października 2021, 10:52
foto: Lubuska Policja
Nietypowa akcja gorzowskich strażaków i międzyrzeckich policjantów. Pod ciężkimi, stalowymi elementami utkwił mały kotek, który od kilku dni przeraźliwie miauczał. Rudzielec został wyciągnięty przy pomocy stalowej liny.

Do tej nietypowej interwencji policjanci zostali wezwani w minioną sobotę. O przeraźliwym miauczeniu kota zaalarmowali służby mieszkańcy, którzy przechodzili tuż przy placu budowy. Po dokładnym sprawdzeniu funkcjonariusze ustalili, że miejsce, w którym znajduje się uwięzione zwierzę to głębokie pomieszczenie przykryte ciężkimi elementami stalowymi, które uniemożliwiły dostanie się do kota. Niezbędne było wezwanie na miejsce strażaków ze specjalistycznym sprzętem. 

Policjanci wspólnie ze strażakami podjęli działania, dzięki którym udało się dokładnie zlokalizować miejsce przebywania małego rudego kotka. Miejsce to okazało się być głębokim włazem, a dostanie się do niego było możliwe, jedynie przy pomocy liny. Tu dużą sprawnością wykazali się strażacy, którzy dysponują nie tylko sprzętem, ale i odpowiednim doświadczeniem. Po chwili udało się wydostać z pułapki kociaka, któremu nic poważnego się nie stało. 

To jednak nie koniec policyjnej interwencji. Kotek od razu zdobył serce posterunkowej Sandry Rybki. Chwilę po wydostaniu kociaka i nakarmieniu go postanowiła przygarnąć mruczka i obdarzyć go należytą opieką do czasu, aż zgłosi się jego właściciel.

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości