Wybuch gazu w zielonogórskim Marzęcinie

12 października 2021, 12:22
foto: KM PSP w Zielonej Górze
Do groźnego zdarzenia doszło we wtorkowe przedpołudnie w zielonogórskim Marzęcinie. W jednym z pomieszczeń nagromadził się gaz z nieszczelnej butli. W pewnej chwili doszło do wybuchu. Jedna osoba została poszkodowana.

Zgłoszenie o wybuchu w budynku w Mierzęcinie zielonogórscy strażacy otrzymali tuż przed godziną 10. Jak wynikało z pierwszych informacji przekazywanych przez mieszkańców, w jednym z pomieszczeń doszło do eksplozji butli z gazem.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano pięć zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się poddasze w parterowym budynku wielorodzinnym. Na czas akcji z budynku ewakuowano ponad 30 osób.

Ratownicy po wejściu do pomieszczeń znaleźli rozszczelnioną butlę, z której wydobywał się gaz. W środku, w pomieszczeniach gdzie doszło do zdarzenia, znajdowały się dwie osoby. Jedna z nich z poparzeniami została przewieziona do pobliskiego szpitala.

Na miejscu, oprócz strażaków, ratowników medycznych i policjantów pracował także powiatowy inspektor budowlany, który oceni, czy budynek, w którym zamieszkuje obecnie 12 rodzin, nadaje się do użytkowania.

Fotoreportaż


1/3 Wybuch gazu w zielonogórskim Marzęcinie

1/3 Wybuch gazu w zielonogórskim Marzęcinie

2/3 Wybuch gazu w zielonogórskim Marzęcinie

2/3 Wybuch gazu w zielonogórskim Marzęcinie

3/3 Wybuch gazu w zielonogórskim Marzęcinie

3/3 Wybuch gazu w zielonogórskim Marzęcinie

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości