Pies leżał owinięty szmatami i przykryty deskami. Jest wyrok za znęcanie się nad zwierzęciem

15 października 2021, 13:03
źródło: OTOZ Animals Gorzów
Kajtek leżał owinięty szmatami, przykryty deskami i pleksą. W takim stanie, w strugach deszczu znaleźli go wolontariusze z gorzowskiego oddziału OTOZ. Było to ponad rok temu. Teraz jego oprawczyni - kobieta spod Sulęcina, która dopuściła się wielu zaniedbań-usłyszała wyrok.

Niestety, jak informują wolontariusze, Kajtek nie dożył już sprawiedliwości. 12 października 2021 przed Sądem Rejonowym w Sulęcinie zapadł wyrok za znęcanie się nad zwierzęciem. Jego właścicielka została skazana na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Ma też zapłacić nawiązkę na rzecz towarzystwa w wysokości 4 tysięcy złotych.

- Uzasadnienie wyroku było bardzo mocne w swoim przekazie, poruszyła nas wypowiedź Sędziego, który wykazał się wielką empatią. Sędzia wyraźnie dał znać, że nie ma pozwolenia na takie traktowanie zwierząt - opowiadają wolontariusze OTOZ Animals w Gorzowie.

Historii takich jak ta, wciąż niestety jest wiele. Na szczęście oprawcy coraz częściej trafiają przed sądy, a te - wydają skazujące wyroki. 

Kajtek został znaleziony w swoim kojcu we wrześniu 2020 roku. W kojcu, w strugach deszczu owinięty szmatami, przykryty deskami, pleksą umierał samotnie w cierpieniach. - Nie było go widać. Tylko skomlenie i cichy skowyt bólu doprowadził nas do niego. To, co zobaczyliśmy, to żywy trup psa - opowiadają wolontariusze.

Pies był skrajnie wychudzony i odwodniony. Miał chorą skórę, zjadany był żywcem przez pasożyty, larwy much. Był  skrajne niedożywiony, odwodniony i wyziębiony - nie ma sił, nawet aby wstać czy podnieść głowy. To nie jest efekt kilku dni, to obraz wielu tygodni znęcania się nad psem - relacjonowali wolontariusze.

Kajtek był leczony w klinikach weterynaryjnych w Gorzowie. Była to długa i kosztowna rehabilitacja, a rokowania były bardzo słabe. Ostatecznie życia pasa nie udało się uratować. 

Kobieta, która była właścicielką Kajtka, oprócz kary pozbawienia wolności, ma orzeczony zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości