"Pomagał" załatwić szczepienie poza kolejnością. Wpadł w ręce policji

26 października 2021, 10:00
źródło: Shutterstock
20-latek ze Szlichtyngowej oferował pomoc w „załatwieniu” szczepienia przeciwko COVID-19 wraz z certyfikatem. Ogłaszał się w internecie i na jego trop wpadli policjanci z wydziału do Walki z Cyberprzestępczością

Policjanci Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim wiosną tego roku, w trakcie monitorowania Internetu, ujawnili ogłoszenie, z którego wynikało, że osoba prywatna oferowała szybką pomoc w załatwieniu szczepienia przeciw COVID-19 wraz z zaświadczeniem. Nie chodziło tu o wystawienie podrobionego certyfikatu, ale o ustalenie daty szczepienia poza kolejnością i bez czekania na swój termin. W ogłoszeniu zamieszczonym na jednym z portali mężczyzna nie podawał więcej informacji, a jedynie prosił o kontakt w wiadomości prywatnej. Tą drogą poszli te policjanci zajmujący się cyberprzestępczością. Po zebraniu wystarczającej ilości materiałów dowodowych, policjanci bez problemu ustalili tożsamość ogłoszeniodawcy. Okazał się nim być 20-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa. 

- Mężczyzna swoich potencjalnych klientów wprowadzał w błąd co do zamiaru i możliwości wywiązania się z oferowanej pomocy. 20-latek działał od stycznia do marca 2021 roku - opowiada komisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowej. 

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, do którego się przyznał.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości