Kupił klocki - na kasę nabił… buraki

19 listopada 2021, 11:11
Kasy samoobsługowe, które są już praktycznie w każdym większym dyskoncie, dają oszustom duże pole do popisu. Do próby oszustwa doszło w jednym ze sklepów sieci Biedronka w Gorzowie. Tam 34-latek chciał kupić klocki za 1,32 zł.

Jeden z klientów sklepu Biedronka wymyślił sposób, by za wybrany produkt zapłacić mniej. Całe zdarzenie miało miejsce w minioną środę.  34-latek ze sklepowej półki wziął klocki LEGO za 149 złotych i skierował się do kasy samoobsługowej. Na zapłatę miał jednak swój pomysł. 

- Położył klocki na wadze, a na monitorze wybrał... czerwone buraki. Na wyświetlaczu pojawiła się kwota do zapłaty, która wyniosła 1,32 zł. Tym sposobem mężczyzna chciał oszukać sklep. Nie udało mu się to, bo jego zachowanie zauważyli pracownicy sklepu. Przy kasach mężczyzna został ujęty, a na miejsce wezwano policjantów - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

34-latek po przyjeździe funkcjonariuszy nie chciał się tłumaczyć. Będzie miał jeszcze na to szansę podczas przesłuchania. Pracownik sklepu złożył zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, bo takie zachowanie wyczerpuje znamiona oszustwo. Klocki nie zostały uszkodzone i wróciły do sprzedaży.


Podziel się


Komentarze



Pozostałe wiadomości