Oddala się remont dworca w Gorzowie. Nikt nie stanął do przetragu

14 stycznia 2022, 17:37
Nie ma chętnych na przebudowę dworca kolejowego w Gorzowie. Nikt nie stanął do przetargu, w którym termin składania ofert minął 14 stycznia.

W Gorzowie od wielu lat mieszkańcy czekają na elektryfikację, obiecano też im centrum przesiadkowe, a teraz spółka PKP chciała wyremontować budynek dworca. PKP S.A. wyceniło prace na ponad 32 miliony złotych, a kompleksowa przebudowa budynków dworcowych w Gorzowie miała być wykonana w formule projektuj i buduj. Jednak żadna firma nie zgłosiła się do przetargu.

Dworzec w Gorzowie miał otrzymać elewację z okładzin ceramicznych, pojawić się miała również nowa przeszklona ściana elewacyjna. W budynku dworca przewidziano poczekalnię, kasy kolejowe i autobusowe, pomieszczenia komercyjne, zaplecze socjalne dla przewoźników autobusowych i kolejowych. 

Remontu miały też doczekać się toalety dworcowe, które od kilku lat są nieczynne. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, kiedy to podróżni przyjeżdżający lub wyjeżdżający z miasta wojewódzkiego, swój potrzeby fizjologiczne muszą załatwiać w toi-toiach ustawionych przed dworcem. Sprawę szeroko opisywał portal gorzowianin.com w artykule pt. Wychodek pod dworcem w Gorzowie zostanie z nami jeszcze długo

Planowana przebudowa dworca jest bezpośrednio związana z zapowiadaną od dłuższego czasu budową nowoczesnego centrum przesiadkowego, które miało wykonać miasto Gorzów. Przed dworcem miał powstać zadaszony plac z przeszklonym sufitem, który miał też stanowić też nowe zadaszenie holu dworca. Przetarg na budowę centrum przesiadkowego również zakończył się fiaskiem. Dwie złożone oferty znacznie przewyższały możliwości budżetowe miasta.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości