Seniorka oddała oszustom 170 tysięcy złotych! Wyrzuciła je przez... balkon

29 sierpnia 2022, 12:22
źródło: KMP w Gorzowie
To wręcz nieprawdopodobne! Mimo wielu apeli, artykułów oraz spotkań z seniorami, wciąż znajdują się tacy, którzy padają ofiarami oszustw. Tak był w miniony piątek w Gorzowie. Seniorka straciła wszystkie oszczędności swojego życia.

Uwierzyła, że jej pieniądze są zagrożone. Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego odebrała telefon od osoby, która podawała się za policjanta. Mężczyzna przekonywał, że funkcjonariusze prowadzą akcję przeciwko szajce przestępców. Aby wzbudzić zaufanie, j tożsamość miał potwierdzić kolejny mężczyzną w słuchawce. On również przedstawił się jako funkcjonariusz policji. 

- Oszuści, podczas rozmowy telefonicznej  przekonywali, że oszczędności kobiety są zagrożone, bo do jej mieszkania kierują się przestępcy. Seniorka musiała szybko działać, by uchronić swoje oszczędności. Pomóc jej mieli w tym rzekomi funkcjonariusze policji, którzy twierdzili, że obserwują mieszkanie i przestępców. Nakazali kobiecie spakować oszczędności oraz złote monety do reklamówki i rzucić z balkonu. Przestraszona seniorka wykonała ich polecenia. Dopiero po jakimś czasie zadzwoniła do bliskich i poinformował o zdarzeniu - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Straty wyniosły niemal 170 tysięcy złotych. Historia o akcji zatrzymania przestępców była nieprawdziwa. - Policjanci po raz kolejny przypominają, by rozważnie podejmować decyzję, gdy w grę wchodzą oszczędności naszego życia. Oszuści stosują różne techniki, przed którymi musimy się skutecznie bronić. Najlepiej przerwać rozmowę, a następnie wybrać numer alarmowy. Pamiętajmy przy tym, by skutecznie zakończyć poprzednie połączenie. 

- Nie wierzmy w opowieści, że rodzina czy znajomi zostaną poinformowani o sytuacji przez rzekomych funkcjonariuszy. Żaden policjant nie odbiera pieniędzy, a tym bardziej nie będzie wysyłał nikogo, kto zabierze paczki wyrzucone przez okno czy pozostawione przy śmietniku - dodaje Jaroszewicz. 

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości