Zabił dwie osoby i uciekł. Jest list gończy za 24-latkiem

30 marca 2023, 12:36, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W środę 29 marca doszło do podwójnego zabójstwa w powiecie międzychodzkim. W miejscowości Muchocin został zabity 22-latek, a w Międzychodzie 45-letnia kobieta. Sprawca ukradł samochód pierwszej ofiary i uciekł. Cały czas trwa obława za 24-letnim sprawcą. Policjanci wystawili list gończy i opublikowali wizerunek poszukiwanego Marcina W.

W środę 29 marca o godz. 18.12 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Międzychodzie otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w miejscowości Muchocin w powiecie międzychodzkim. W mieszkaniu doszło do pożaru kanapy, ponadto w środku odnaleziono zwłoki 22-letniego mężczyzny, który został zabity prawdopodobnie za pomocą noża. Następnie sprawca zabrał samochód ofiary i uciekł pojechał do Międzychodu, gdzie po godz. 19 w jednym z mieszkań przy ul. 3 Maja zabił 45-letnią kobietę.

Został wszczęty alarm w Komendzie Powiatowej Policji w Międzychodzie i ruszyła obława za podejrzanym o zabójstwo 24-letnim mężczyzną. Sprawca porzucił jeszcze w środowy wieczór samochód w kompleksie leśnym pomiędzy Międzychodem, a Sierakowem i uciekł do lasu.

W czwartek 30 marca policja wystawiła list gończy za zabójcą. To 24-letni Marcin W. Mężczyzna przebywał na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym. Był wcześniej karany. Według nieoficjalnych informacji motywem zbrodni miała być zemsta. Zabite osoby miały zeznawać w procesie karnym przeciwko 24-latkowi.

Cały czas trwa obława za poszukiwanym Marcinem W. - Do pracy na miejscu zdarzeń oraz w działania pościgowo-poszukiwawcze, oprócz funkcjonariuszy z Międzychodu, natychmiast zostali zaangażowani policjanci wydziału kryminalnego, wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz laboratorium kryminalistycznego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także policjanci z oddziału prewencji policji w Poznaniu oraz z innych jednostek policji na terenie Wielkopolski – mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Dlatego też policjanci apelują, że jeżeli ktokolwiek widział od środowego wieczora 29 marca poszukiwanego Marcina W., proszony jest o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112.

AKTUALIZACJA

godz. 16 - Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył 10 tys. zł nagrody dla osoby, która przekaże informacje i tym samym pomoże w zatrzymaniu poszukiwanego 24-latka. 

godz. 20.20 - Podejrzany mężczyzna zgłosił się samodzielnie do Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie.


Podziel się


Komentarze