Bestialsko skatował psa. Milka ma połamane przednie łapy

1 sierpnia 2023, 12:11, Marcin Kluwak
fot. OTOZ Animals Zielona Góra
Mieszkaniec jednej z podzielonogórskich wsi w bestialski sposób skatował swojego psa. Mężczyzna brutalnie pobił psa, a następnie połamał mu przednie łapy. Przedstawiciele OTOZ Animals Zielona Góra przyznają, że takiego koszmaru dawno nie przeżyli.

Zielonogórski OTOZ Animals, który zarządza schroniskiem dla bezdomnych zwierząt poinformował o bestialskim znęcaniu się nad psem. Został on zabrany od właściciela na terenie jednej ze wsi koło Zielonej Góry. - Takiego koszmaru dawno nie przeżyliśmy. To, co zastaliśmy na miejscu, jeszcze długo zostanie w naszej pamięci. W oczach psa widać było potworny ból, przerażenie i strach – podkreślają przedstawiciele OTOZ Animals Zielona Góra.

Przed weekendem do schroniska dotarło zgłoszenie, ze w jednej z miejscowości właściciel brutalnie pobił swojego psa i połamał mu przednie łapy. Dlatego też przedstawiciele OTOZ Animals od razu powiadomili o zdarzeniu policję i pojechali odebrać psa.

- Natychmiast przewieźliśmy cierpiącego psa do gabinetu Hartvet, gdzie zostały mu podane leki przeciwbólowe. Na miejscu w schronisku założyliśmy mu tymczasowe opatrunki oraz podaliśmy kroplówki. Od soboty szukaliśmy dla Milka pomocy. Nie dość, że weekend, to jeszcze okres urlopowy. Nikt nie mógł nas przyjąć. W końcu w poniedziałek udało nam się znaleźć klinikę, która podjęła się zoperowania obu łapek Milka. To bardzo poważna operacja, bo jedno złamanie jest trudne, blisko stawu, w dodatku obciążona ryzykiem – relacjonują „Animalsi”.

Mężczyźnie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnych okrucieństwem grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast OTOZ Animals Zielona Góra prosi o wsparcie finansowe, ponieważ operacja Milka będzie kosztować prawie 4 tys. zł. Pieniądze muszą zostać zebrane do piątku 4 sierpnia.a

Fotoreportaż


1/5 Skatowany pies we wsi koło Zielonej Góry

1/5 Skatowany pies we wsi koło Zielonej Góry

2/5 Skatowany pies we wsi koło Zielonej Góry

2/5 Skatowany pies we wsi koło Zielonej Góry

3/5 Skatowany pies we wsi koło Zielonej Góry

3/5 Skatowany pies we wsi koło Zielonej Góry

4/5 Skatowany pies we wsi koło Zielonej Góry

4/5 Skatowany pies we wsi koło Zielonej Góry

5/5 Skatowany pies we wsi koło Zielonej Góry

5/5 Skatowany pies we wsi koło Zielonej Góry

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości