Pudełka życia do schowania w… lodówce!

2 stycznia 2021, 12:42
foto: UM Rzepin
Z inicjatywy Burmistrza Rzepina – Sławomira Dudzisa, Gmina Rzepin zakupiła około 200 zestawów, które mogą przyczynić się do uratowania życia Mieszkańców gminy. „Pudełko Życia” to nieoceniona pomoc dla ratowników medycznych, którzy w razie jakichkolwiek interwencji mogą skuteczniej i szybciej udzielić właściwej pomocy.

W takim pudełku umieszcza się najistotniejsze informacje, takie jak:

  • kontakt do najbliższych;
  • informacja o przebytych chorobach;
  • informacja o przyjmowanych lekach;
  • informacja o ewentualnych uczuleniach;
  • ewentualnie ostatnia karta z pobytu w szpitalu lub inny dokument dotyczący Twojego zdrowia.

„Pudełko Życia” umieszcza się w lodówce w widocznym miejscu, a na lodówkę nakleja się dołączoną do zestawu informację: „Tu jest Pudełko Życia”. Zestawy trafiły do sołtysów wszystkich sołectw z terenu gminy Rzepin oraz do Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzepinie. Stamtąd trafią one do tych najbardziej potrzebujących: samotnych, starszych i schorowanych mieszkańców gminy Rzepin.

„Rzepin – Gmina świadoma i solidarna” – pod tym hasłem gmina zapoczątkowała akcję z „Pudełkami Życia” skierowaną do mieszkańców.

- Ostatni rok pochłonięty przez pandemię koronawirusa przyniósł wielu osobom znaczne pogorszenie stanu zdrowia. Ograniczony kontakt z lekarzami pierwszego kontaktu, sam COVID-19, czy wiele innych czynników wynikających z ciągłej izolacji nie najlepiej wpływają na ludzi żyjących na całym świecie. Widząc tę tendencję, chcieliśmy zadbać o tych najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy! Chciałbym, aby takie pudełka nie były nigdy nikomu potrzebne. Jeżeli jednak będzie już potrzeba by z nich skorzystać, niech będą to prawdziwe pudełka życia – powiedział Burmistrz Rzepina – Sławomir Dudzis.

Fotoreportaż


1/3 Pudełka życia w gminie Rzepin

1/3 Pudełka życia w gminie Rzepin

2/3 Pudełka życia w gminie Rzepin

2/3 Pudełka życia w gminie Rzepin

3/3 Pudełka życia w gminie Rzepin

3/3 Pudełka życia w gminie Rzepin

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości