Pożar butli z gazem i mieszkania w Cybince

6 stycznia 2021, 10:47
fot. OSP Cybinka
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 5 stycznia w Cybince. Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze butli z gazem na terenie jednej z posesji. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, okazało się, że pali się również jedno z pomieszczeń w budynku mieszkalnym.

Dyżurny słubickiej straży pożarnej otrzymał o godz. 10.48 we wtorek 5 stycznia zgłoszenie o pożarze butli z gazem na terenie jednej z posesji przy ul. Słubickiej w Cybince. Na miejsce został wysłany zastęp OSP Cybinka, OSP Białków oraz JRG Słubice, a także policja.

Kiedy na miejsce przybył pierwszy zastęp z OSP Cybinka okazało się, że płonąca butla z gazem znajduje się na zewnątrz, a ogniem dodatkowo objęte jest jedno z pomieszczeń wewnątrz budynku mieszkalnego.

- Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpiliśmy do schładzania płonącej butli z gazem oraz gaszenia pożaru mieszkania. Na szczęście pożar udało się szybko opanować w zarodku, przez co kolejne zastępy z JRG w Słubicach zostały zawrócone do bazy. Mieszkanie objęte pożarem zostało uporządkowane z nadpalonych elementów oraz sprawdzone kamerą termowizyjną celem wyeliminowania zarzewi ognia, a całe pomieszczenie oddymione i sprawdzone czujnikiem wielogazowym. Butla zaś była schładzana do całkowitego wypalenia się gazu – opowiadają strażacy z OSP Cybinka.

Na szczęście w całym zdarzeniu nikomu nic się nie stało.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości