5 tysięcy złotych grzywny dla pirata drogowego

13 stycznia 2021, 09:49, redakcja@lubuskie24.pl
Jechał aż 171 km/h w terenie zabudowanym i dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Miał ogromnego pecha, bo jego „wyczyn” zarejestrowali funkcjonariusze z policyjnej grupy SPEED. Po zatrzymaniu prawa jazdy sprawa pirata drogowego spod Gorzowa trafiła do sądu. Ten wymierzył mu 5000 złotych grzywny.

Nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 kilometrów na godzinę, to na dodatek wyprzedzał na przejściu dla pieszych – a to jest jedno z najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym. 28-latek myślał, że jest bezkarny. Było tak do czasu, kiedy na swojej drodze napotkał policjantów ze specjalnej grupy SPEED. Funkcjonariusze w nowych, szybkich samochodach ruszyli za piratem drogowym. Wideorejestrator zanotował przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kierowca przy ograniczeniu do 70 km/h jechał 171. Dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Całe zdarzenie miało miejsce na drodze 132, jeszcze w 2020 roku.

Jako że wykroczenia zarejestrowane przez kierującego volkswagenem były zbyt poważne, policjanci po zabraniu prawa jazdy, skierowali wniosek o ukaranie pirata do Sądu Rejonowego. Ten nie miał litości dla 28-latka i kilka dni temu ukarał go najwyższą możliwą grzywną, wynoszącą 5000 złotych.

- Jego niebezpieczne zachowanie i wina nie budziły żadnych wątpliwości. Każdy kierowca, który decyduje się na niebezpieczne zachowanie na drodze, musi liczyć się z konsekwencjami i stanowczą reakcją policjantów – mówi Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości