28-latek uciekał na motorze przez las [film]

23 lutego 2021, 11:13, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Jechał bez uprawnień, zakrywał tablice rejestracyjne i przekraczał dozwoloną prędkość. 28-latek kierujący motocyklem uciekał przez las policjantom z zielonogórskiej grupy Speed. Po bagnistej leśnej drodze goniła go policjantka w BMW.

W miniony poniedziałek, patrol ruchu drogowego w składzie sierżant Justyna Roszkowska i sierżant Radosław Czerny zatrzymał kierującego motocyklem, który nie dość, że popełnił wykroczenia drogowe, to jeszcze próbował uciec policjantom.

Okazało się, że kierującym jest 28-latek, bez uprawnień. Młody mężczyzna odpowie za wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, kierowanie pojazdem nie posiadając uprawnień do danej kategorii, brak badań technicznych, jak również za zasłanianie tablicy rejestracyjnej, aby uniemożliwić policjantom odczytanie jej numeru i tym samym identyfikację kierującego.

Jednak najpoważniejsze konsekwencje grożą mężczyźnie za popełnione przestępstwo – niezatrzymanie się do kontroli pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych włączonych przez policjantów. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa została skierowana do sądu, a nagranie z kamery policyjnego radiowozu będzie dowodem obciążającym kierującego.

Specjalne grupy Speed powstały całej Polsce i mająca zadanie ściganie piratów drogowych czy kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego i zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników dróg. Zielonogórscy policjanci z wydziału ruchu drogowego działający w grupie SPEED pełnią służbę na terenie całego województwa lubuskiego. Pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Te miejsca są wyznaczane na podstawie analiz prowadzonych od wielu już lat na danym terenie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości