Zabijał sarny i sprzedawał je za... alkohol

10 marca 2021, 09:55, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Na 5 lat do więzienia może trafić mężczyzna, który z nielegalnego kłusownictwa uczynił sobie sposób na życie. Złapaną we wnyki zwierzynę 59-letnia mieszkaniec oddawał okolicznym mieszkańcom w zamian za alkohol.

Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki współpracy policjantów z Komisariatu Policji w Skwierzynie oraz funkcjonariuszy Straży Leśnej. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Skwierzyna nielegalnie pozyskuje zwierzynę leśną, a później sprzedaje okolicznym mieszkańcom za alkohol. Z ustaleń mundurowych wynikało, że proceder mógł trwać od dłuższego czasu, a łupem kłusownika były głównie sarny.

- Policjanci podczas sprawdzenia terenu leśnego, ujawnili kilkadziesiąt sztuk pułapek, w których zwierzęta często umierają w okropnych męczarniach. Wszystkie wnyki zostały zabezpieczone. Zatrzymany 59-latek przyznał się do kłusownictwa – opowiada Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Policjanci ustalili, że w okresie od połowy stycznia w ten sam sposób mógł pozyskać sześć saren, które później oprawiał i sprzedawał. Zgodnie z prawem łowieckim za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Fotoreportaż


1/2 Łapał w nielegalne wnyki dzikie zwierzęta

1/2 Łapał w nielegalne wnyki dzikie zwierzęta

2/2 Łapał w nielegalne wnyki dzikie zwierzęta

2/2 Łapał w nielegalne wnyki dzikie zwierzęta

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości