Nie ostrzegaj światłami innych kierowców. Możesz za to dostać mandat!

15 marca 2021, 13:11, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Ostrzegał światłami innych kierowców przed kontrolą prędkości. Kierowca miał ogromnego pecha, bo przed nim jechał nieoznakowany, policyjny radiowóz z zamontowaną z tyłu kamerą. Funkcjonariusz nagrali nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy i ukarali go 200-złotowym mandatem.

Zdarzenie zarejestrowały policyjne kamery podczas piątkowej akcji Kaskada. Jeden z kierujących samochodem ciężarowym, w poczuciu fałszywej solidarności, po minięciu policyjnego radiowozu ostrzegał innych kierujących przed patrolem ruchu drogowego. To nie jest prewencyjne działanie, pirat drogowy zwolni jedynie na chwilę, a po minięciu patrolu ponownie przyspieszy. Nie będzie to długotrwałe działanie wychowawcze i jest to zdecydowanie niewłaściwa postawa. „Życzliwy” kierujący samochodem ciężarowym nie spodziewał się jednak, że jego zachowanie nagrał policyjny video rejestrator z nieoznakowanego radiowozu jadącego przed nim. Kierujący został zatrzymany i otrzymał mandat karny w wysokości 200 zł oraz 3 punkty karne.

Podczas całej akcji, policjanci skontrolowali 71 pojazdów. 51 kierujących zostało ukaranych mandatami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a mundurowi zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Policjanci ujawnili w sumie 75 wykroczeń drogowych. 45 kierujących zostało ukaranych mandatami, a 30 osób zostało pouczonych. W działaniach brało udział 21 policjantów ruchu drogowego.

„Kaskada” wpisała się trwale do kalendarza działań zielonogórskiej drogówki. Najbardziej charakterystycznym ich elementem jest to, że policyjne patrole rozmieszczone są co kilka kilometrów po obu stronach drogi i mają za zadanie zatrzymywać tzw. piratów drogowych znacznie przekraczających dozwoloną prędkość i stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości