Gdzie ta wiosna? Będzie chłodno i deszczowo

6 kwietnia 2021, 14:37, Marcin Kluwak
Miało być ciepło i słonecznie, a wszystko wskazuje na to, że na prawdziwą wiosnę będziemy musieli jeszcze poczekać. Długoterminowe prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne. Mniejsze lub większe opady deszczu możliwe są codziennie przez najbliższe dwa tygodnie. Temperatura też nie zachwyci.

Na szczęście to tylko prognozy, a te mają to do siebie, że nie zawsze się sprawdzają. I miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Jednak, gdy spojrzymy na przewidywania synoptyków na różnych serwisach internetowych, wyczytać możemy dwie rzeczy: deszcz i chłód. Do środy i czwartku dodać musimy jeszcze: śnieg i lekki mróz.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek wiosny. Słońce i nieco wyższe temperatury, szczególnie w obecnych czasach, byłyby wskazane. Ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie, ale jak się ruszać z domu, gdy za oknem 1 lub 2 stopnie powyżej zera, a na dodatek pada deszcz, lub – co gorsza – śnieg? Ten zapowiadany jest na środę i czwartek (7 i 8 kwietnia). W nocy w naszym regionie temperatura spadnie do -1 stopnia, odczuwalna nawet do -5.

Na szczęście od piątku słupki rtęci ruszą nieco w górę, ale słonecznego weekendu nie mamy co się spodziewać. W sobotę na termometrach ma być 12 stopni, a w niedzielę nawet 17. Słońce co prawda się pokaże, ale niebo będzie zachmurzone w 70-80 procentach. Padać za to ma codziennie, ale na szczęście opady nie będą intensywne.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości