5 złotych za godzinę parkowania pod szpitalem. Na lecznicę wylała się fala hejtu

15 kwietnia 2021, 08:31, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze
Zielonogórski Szpital Uniwersytecki ogłosił, że od 15 kwietnia na parkingu przy poradniach przyszpitalnych na ulicy Podgórnej wprowadza opłatę za parkowanie. Szpital tłumaczy, że decyzja podyktowana jest faktem, że do tej pory ze szpitalnego parkingu korzystali głównie mieszkańcy okolicznych bloków. Nie to jednak najbardziej oburzyło potencjalnych pacjentów szpitala, ale wysokość opłaty – aż 5 złotych za godzinę. Jedynie pierwsze 10 minut jest darmowe.

Internauci nie pozostawili „suchej nitki” na władzach szpitala w Zielonej Górze.

- Rozumiem, że w 10 minut pacjent zdąży dotrzeć do szpitala lub poradni i jeszcze lekarz zdąży go solidnie przebadać i wypełnić dokumenty - to ok. W przeciwnym razie to jedna wielka kpina. - pisze Elżbieta. - To jeszcze nic. Idziesz do przychodni na ustaloną godzinę, a okazuje się, że 10 osób ma tę samą godzinę i tak czekasz w kolejce parę godzin i płacisz za parking. Ja to już z przyzwyczajenia płacę za 3 godziny, bo wiem, że jak mam na 11-stą to wyjdę o 14 lub 15-stej – dodaje Kamila.

Szpital zamontował przy wjeździe i wyjeździe szlabany. Jest tam 55 miejsc parkingowych. Aby wjechać na parking, należy pobrać bilet w automacie znajdującym się przy wjeździe. Pierwsze 10 minut parkowania jest bezpłatne. Przy wyjeździe należy zeskanować bilet, aby podniósł się szlaban. Jeżeli parkujemy dłużej niż 10 minut, to każda godzina kosztuje 5 zł. Naliczanie pierwszej godziny odbywa się od 11. minuty.

Do sprawy odniósł się na swoich profilu na portalu społecznościowym Janusz Kubicki – prezydent Zielonej Góry. - Przyznam się, że jestem zaszokowany i zły. Wydawało mi się, że to co my mamy, czyli parkingi przy szpitalu 1 godzina gratis druga 3 zł to dużo, ale jak widać - myliłem się – pisze Kubicki. - Jestem podwójnie zły, jak mnie pamięć nie myli, to miasto sfinansowało budowę tego parkingu – dodaje prezydent Zielonej Góry.

Przed wjazdem znajduje się tablica informująca o liczbie wolnych miejsc, w tym stanowisk parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz dla samochodów elektrycznych.

Po ogromnej ilości komentarzy, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze zabrał głos w tej sprawie.

Decyzja o przekształceniu parkingu przy ul. Podgórnej w parking płatny wynika głównie z potrzeby uporządkowania panującej tam w ostatnim czasie trudnej sytuacji. W grudniu ubiegłego roku miasto podwyższyło opłaty oraz poszerzyło strefę płatnego parkowania o ul. Podgórną m.in. w rejonie Poradni Przyszpitalnych (także przy ul. Zyty i ul. Krótkiej) co spowodowało, że parking przestał spełniać swoją główną rolę jako miejsca postoju dla pacjentów, a był wykorzystywany przez mieszkańców okolicznych bloków, a także klientów pobliskiego marketu, jako bezpłatna okazja do zaparkowania auta. Od tego momentu parkowanie samochodu przy poradniach stało się bardzo trudne i powodowało szereg trudności i konfliktów. Stworzenie płatnego parkingu ma zapobiec generowaniu tego typu sytuacji – opowiada Robert Kowalik z biura zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Jak przekonuje szpital, po wprowadzeniu opłat parkingowych przy ul. Podgórnej sytuacja będzie monitorowana. Analizowany będzie ruch samochodów w tym miejscu. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagała, zostaną wprowadzone ewentualne korekty dotyczące opłat i czasu bezpłatnego postoju.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości