Studenci medycyny pomogą w szczepieniach przeciw COVID-19

16 kwietnia 2021, 15:51
fot. archiwum
W poniedziałek 19 kwietnia rozpoczynają się masowe szczepienia przeciw COVID-19. W województwie lubuskim w realizację Narodowego Programu Szczepień zaangażowani będą również studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studenci ostatnich lat kierunków lekarskiego i pielęgniarstwa będą szczepić pacjentów.

Uniwersytet Zielonogórski dał zielone światło, żeby studenci ostatnich lat kierunków lekarskiego i pielęgniarstwa włączyli się aktywnie w udział w Narodowym Programie Szczepień. Masowe szczepienia mają ruszyć w poniedziałek 19 kwietnia.

– Jestem dumna z naszych studentów, że są gotowi tak się zmobilizować w potrzebie – mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego. Wraz z zapowiedziami trzeciej fali epidemii marszałek Polak zwróciła się do prof. dr hab. Wojciecha Strzyżewskiego, rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego z prośbą o umożliwienie włączenia studentów w realizację Narodowego Programu Szczepień. 

W kwietniu opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów, które dopuszcza, by w badaniach kwalifikujących do szczepień brali udział także studenci ostatnich lat kierunków medycznych. Uniwersytet Zielonogórski wyraził  gotowość – w akcję włączą się studenci ostatnich lat kierunków lekarskiego i pielęgniarstwa.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości