2-letnie dziecko wpadło do szamba. Trwa walka o jego życie

16 kwietnia 2021, 18:33
Tragedia w Klenicy w gminie Bojadła. Do przydomowego szamba wpadło 2-letnie dziecko. Ratownicy walczą o jego życie. Na miejscu jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i kilka zastępów ochotniczej i państwowej straży pożarnej.

Zgłoszenie do Państwowej Straży Pożarnej napłynęło kilkanaście minut przed godziną 18. Do zdarzenia doszło w jednym z domów w miejscowości Klenica w gminie Bojadła, w powiecie zielonogórskim.

Jak wynikało ze zgłoszenia, 2-letnie dziecko zostało wyciągnięte z przydomowego szamba, do którego wpadło. Gdy zostało wyciągnięte na powierzchnię, było bez oznak życiowych. Przybyli na miejsce ratownicy natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy medycznej. Wykonywana była resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Strażacy reanimowali dziecko do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Jako że odległość od najbliższego szpitala jest spora, zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który ma przetransportować dziecko do szpitala droga powietrzną.

AKTUALIZACJA

godz. 19:00 Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. Niestety wciąż nie odzyskało przytomności.

Byłeś świadkiem pożaru, wypadku bądź innego niecodziennego zdarzenia, widziałeś coś, o czym powinni wiedzieć inni? Daj nam znać! Zrób zdjęcie i wyślij do nas! Na FB: facebook.com/lubuskie24, e-mailem: redakcja@lubuskie24.pl, lub tel. 690 333 911

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości