Tragiczna śmierć w Lubsku. Schody przygniotły mężczyznę

18 kwietnia 2021, 14:50, Marcin Kluwak
foto: KP PSP w Żarach
Tragedia w Lubsku w powiecie żarskim. W sobotnie przedpołudnie na terenie nieużytkowanego budynku przedszkola zawaliły się schody, które przygniotły mężczyznę. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy, mężczyzny nie udało się uratować.

Do tego zdarzenia doszło tuż przed południem na terenie nieużytkowanego już budynku przedszkola przy ulicy Baśniowej w Lubsku. Jak wynikało ze zgłoszenia, które napłynęło do dyżurnego KP PSP w Żarach, pod mężczyzną miała zawalić się żelbetowa konstrukcja schodów.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy ratowników z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku. Po niespełna kilku minutach strażacy byli już na miejscu wypadku. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu i uwolnieniu osoby przygniecionej schodami.

Na miejsce zadysponowano również zespół ratownictwa medycznego, lecz na pomoc medyczną było już za późno. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Na miejscu pracowali też policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz prokurator. Śledczy ustalać będą przyczyny wypadku, oraz to, jak mężczyzna znalazł się w tym miejscu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości