Chciał zarobić na złomie, zginął pod betonowymi schodami

26 kwietnia 2021, 16:01, Marcin Kluwak
foto: KP PSP Żary
Powracamy do tematu tragedii, do jakiej doszło kilka dni temu w Lubsku w powiecie żarskim. Tam, betonowe schody w opuszczonym budynku przygniotły mężczyznę. Prokuratorskie śledztwo wykazało, że mężczyzna nielegalnie wycinał metalowe elementy.

Do tragedii w Lubsku doszło w sobotnie na terenie nieużytkowanego budynku przedszkola. O sprawie informowaliśmy tuż po zdarzeniu w artykule pt.: Tragiczna śmierć w Lubsku. Schody przygniotły mężczyznę.

Na miejscu zdarzenia działała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratury. Dokonano oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków i zabezpieczono zwłoki mężczyzny do sądowo-lekarskiej sekcji.

- Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzony dostał się przez płot na teren zamkniętego i ogrodzonego przedszkola w Lubsku. Tam wszedł pod betonowe schody i wycinał w nich metalowe elementy. Tym samym doprowadził do osłabienia konstrukcji schodów, a następnie do ich zawalenia – mówi Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Mężczyzna, który został przygnieciony betonowymi elementami, mimo reanimacji zmarł na miejscu. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz, mógł już tylko stwierdzić zgon mężczyzny.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości