Śmiertelne potrącenie 89-letniej kobiety przez ciężarówkę. Co widać na monitoringu?

26 kwietnia 2021, 16:13
fot. Shutterstock
Prokurator Rejonowy w Świebodzinie przedstawił zarzuty kierowcy ciężarówki, który w ubiegłym tygodniu śmiertelnie potrącił 89-letnią kobietę. Dużo do sprawy wniósł film z monitoringu, który zabezpieczyli śledczy. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W ubiegłą środę 21 kwietnia przy ul. Poznańskiej w Świebodzinie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący samochodem ciężarowym potrącił 89-letnią kobietę. Piesza nie miała żadnych szans, zginęła na miejscu. Portal lubuskie24.pl informował o tym dramatycznym zdarzeniu w artykule "Ciężarówka śmiertelnie potrąciła kobietę".

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratura. Służby zabezpieczyły nagranie z jednej z kamer monitoringu. Dzięki nagraniu, śledczy mogli ustalić jakie były dokładne okoliczności tej tragedii.- W środę około godziny 16.10 doszło do śmiertelnego potrącenia na chodniku 89 letniej pieszej przez kierującego zestawem ciężarowym, który w tym czasie wyjeżdżał z bramy jednej z posesji przy tej ulicy. Na nagraniu widać, jak kierujący ciągnikiem siodłowym DAF z naczepą wyjechał z bramy, a następnie zatrzymał pojazd w połowie chodnika. W tym samym czasie chodnikiem tym przechodziła pokrzywdzona i omijała pojazd. Kierujący ruszył pojazdem w następstwie czego spowodował jej potrącenie i upadek pod koła ciągnika siodłowego. Kierowca zatrzymał pojazd, następnie wycofał go, by wydostać spod kół pokrzywdzoną. Pomimo prowadzonej reanimacji kobieta zmarła na miejscu – opowiada prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Prokurator po analizie materiału dowodowego przedstawił kierowcy ciężarówki zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. - Kierowca ruszając i włączając się do ruchu nie upewnił się czy manewr może wykonać bezpiecznie. Ponadto pojazd zostanie poddany badaniom przez biegłych, w tym kabina pojazdu celem ustalenia, czy piesza mogła być widoczna przez kierującego. Również zostanie powołany biegły celem oceny zachowania kierującego oraz pieszej tłumaczy Fąfera.

Kierowcy ciężarówki grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w trakcie zdarzenia był trzeźwy.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości