Wiadomości

Gubin: sprawdź, czym oddychasz

11 stycznia 2021, 08:50
Mobilna stacja pomiaru powietrza pojawiła się w Gubinie. Od kilku dni mieszkańcy tego miasta mogą sprawdzić, czym oddychają. Stacja działa w ramach monitoringu prowadzonego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

29 lat temu został zamordowany Edward Jancarz. Co wydarzyło się w wilii w Gorzowie?

11 stycznia 2021, 08:01
Dziś mija dokładnie 29 lat od śmierci legendy gorzowskiego żużla – Edwarda Jancarza. Przez wiele lat wokół tej strasznej zbrodni powstało wiele mitów i legend. Napisano też wiele artykułów, często opartych na zasłyszanych plotkach czy emocjonalnie zaangażowanych w te wydarzenia kibiców. Jak było naprawdę?

Zabił byłą żonę, a następnie wyskoczył z okna wieżowca

10 stycznia 2021, 16:11
Znamy więcej szczegółów na temat tragedii do której doszło w sobotni wieczór w Zielonej Górze. Prokuratura prowadzi postępowanie pod kątem zabójstwa. Według ustaleń śledczych, 77-letni mężczyzna najpierw zabił swoją byłą żonę, a następnie sam popełnił samobójstwo wyskakując z okna wieżowca.

Nowa baza dla strażaków w Wiechlicach

9 stycznia 2021, 20:07
Dobiega końca budowa jednostki ratowniczo- gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Wiechlicach. Inwestycja ma w zdecydowany sposób poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Szprotawy. Skróci się czas wyjazdu załogi, a tym samym podniesiona będzie gotowość bojowa jednostki.

Ratownicy z WOPR kupili quada

9 stycznia 2021, 19:47
WOPR w Lubniewicach wzbogacił się o nowy, wszechstronny pojazd, którym ratownicy będą mogli dotrzeć do mało dostępnych miejsc. Zakup quada Can Am Outlander 1000 xtp był możliwy dzięki wsparciu wielu instytucji.

Gorzów: W nowych autobusach hybrydowych zostaną zamontowane defibrylatory

9 stycznia 2021, 14:00
Od kilku lat autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze są wyposażone w urządzenia AED, czyli defibrylatory. Jak się okazuje, takie same urządzenia pojawią się również w autobusach w Gorzowie. Póki co, defibrylatory zostaną zainstalowane w dwóch nowych autobusach hybrydowych, które jeszcze w tym roku trafią do Gorzowa.

Śmiertelne potrącenie 72-letniej kobiety

9 stycznia 2021, 10:25
W sobotni poranek przy ul. Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierująca audi potrąciła 72-letnią kobietę na pasach. Niestety pomimo reanimacji, nie udało się uratować życia pieszej.

Napisz list do seniora

8 stycznia 2021, 20:14
Zapomniane już prawie tradycyjne listy mają pomóc seniorom przetrwać trudne czasy. W dobie wszechobecnego internetu i szalejącej epidemii liczba spotkań twarzą w twarz ograniczona została do minimum. Pisanie listów do seniorów to pomysł Stowarzyszenia Polska 2050.

Ktoś w nocy zaatakował mężczyznę. Policja szuka świadków

8 stycznia 2021, 18:21
Zielonogórscy policjanci zajmują się sprawą mężczyzny, który w nocy z czwartku na piątek doznał obrażeń zadanych nożem. Mężczyzna ma rany cięte m.in. nóg i rąk. Policja prosi osoby, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia o kontakt.

Policjanci ostrzegają – jutro kaskadowe pomiary prędkości

8 stycznia 2021, 16:14
Jeżeli wybieracie się jutro w podróż, uważajcie na drogach. Szczególnie na zielonogórskich krajówkach, bo tam będziecie mogli napotkać kaskadowe pomiary prędkości. Charakterystyczne dla tej akcji jest to, że policyjne patrole rozmieszczone są co kilka kilometrów i mają za zadanie zatrzymywać tzw. piratów drogowych.


Fotoreportaże