Pijany mężczyzna jechał elektryczną hulajnogą. Dostał 2,5 tys. zł mandatu

12 stycznia 2023, 09:18, red
Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który jechał elektryczną hulajnogą. Mężczyzna był pijany i chciał przejechać elektryczną hulajnogą prawie 17 km, aby odwiedzić kolegę. Miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu, został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Kilka dni temu policjanci ze Strzelec Krajeńskich zauważyli przy ul. Wojska Polskiego w Zwierzynie mężczyznę jadącego hulajnogą elektryczną. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że mężczyzna jechał „zygzakiem” i miał duży problem z utrzymaniem się na hulajnodze.

- Kiedy policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli, szybko okazało się, że ten jest pod wpływem alkoholu. Miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Kierujący tłumaczył policjantom, że jechał z Pławina do swojego kolegi do Strzelec Krajeńskich – komentuje Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Z Pławina do Strzelec Krajeńskich jest niespełna 17 km. Natomiast pijany mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Zwierzyn, kiedy przejechał już 10 km elektryczną hulajnogą.

Nieodpowiedzialna jazda słono kosztowała 30-latka. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości