Driftował swoim BMW. 19-latek dostał 3 tysiące mandatu

20 listopada 2023, 10:28, Oprac. Marcin Kluwak
Źródło: Lubuska Policja
Młody kierowca bmw zdecydowanie przesadził z driftowaniem na drodze w Zielonej Górze. 19-latek nie tylko wykonywał niebezpieczne manewry na publicznej drodze, ale także robił to w gęstym ruchu ulicznym, stwarzając poważne zagrożenie dla innych użytkowników. Te nieodpowiedzialne popisy młodego kierowcy zostały uchwytne na kamerach miejskiego monitoringu.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację wraz z nagraniem z Biura Ochrony Wizyjnej, na którym uwiecznione zostały „popisy” kierującego szarym BMW. Na nagraniu widać, jak kierujący wielokrotnie próbuje wprowadzić swoje auto w poślizg i w ten sposób przemieszczać się po rondzie w Zielonej Górze. 

- Kierujący prowokuje tak niebezpieczne manewry poruszając się w normalnym ruchu ulicznym, powodując w ten sposób niebezpieczeństwo dla innych. Na nagraniu widać, że umiejętności kierującego są niewielkie, bo wprowadzenie auta w poślizg sprawia mu wielokrotnie trudności - opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie.

Na nagranie natychmiast zareagowali policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali z wizytą do młodego driftera. Okazało się, że autorem tych manewrów jest 19-latek, który posiada prawo jazdy zaledwie od roku. Nie spodziewał się, że jego ryzykowane manewry zostaną  uwiecznione przez kamery, a konsekwencje lekkomyślności będą go dosłownie drogo kosztować. 

- Za swoje niebezpieczne zachowanie 19-latek został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 3000 złotych - dodaje Maludy.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości