Leżał nieprzytomny w łazience. Czujka zaalarmowała mieszkańców

15 marca 2024, 09:18, Oprac.: Marcin Kluwak
W jednym z mieszkań w Gralewie koło Gorzowa doszło niedawno do tragicznego zdarzenia - zatrucia tlenkiem węgla. Strażacy z Gorzowa zostali wezwani do interwencji, gdyż w łazience znaleziono nieprzytomnego 59-latka. Przyczyną zatrucia okazała się nieszczelna terma gazowa.

W czwartek, 14 marca o godzinie 23:33, dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w Gralewie. Na miejsce zostały natychmiast wysłane dwa zastępy straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że 59-letni mężczyzna zasłabł w łazience. - Kiedy strażacy dotarli na miejsce, zastali nieprzytomnego mężczyznę leżącego w łazience. Wykazywał on objawy charczenia, a z ust leciała mu piana. Nasze mierniki wykazały obecność tlenku węgla w mieszkaniu. Poszkodowany został przekazany załodze pogotowia i przetransportowany do szpitala - mówił w rozmowie z portalem gorzowianin.com  Karol Brzozowski, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Okazało się, że czad ulatniał się z uszkodzonej termy gazowej znajdującej się w łazience. Na szczęście, dzięki zainstalowanej w mieszkaniu czujce tlenku węgla, żona mężczyzny natychmiast wezwała służby ratunkowe. Inaczej mogłoby dojść do tragedii. Dlatego ważne jest, aby w domach i mieszkaniach posiadać działającą czujkę tlenku węgla, która może uratować życie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości