Funkcjonariusz Służby Więziennej zatrzymany. Usłyszał zarzuty korupcyjne

18 grudnia 2020, 12:36
fot. Areszt Śledczy w Międzyrzeczu
Prokuratura Okręgowa w Gorzowie zajmuje się sprawą funkcjonariusza Służby Więziennej z Międzyrzecza. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty o charakterze korupcyjnym. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Przed kilkoma dniami doszło do zatrzymania funkcjonariusza Służby Więziennej z Międzyrzecza. Policjanci mieli zatrzymać mężczyznę w miejscu zamieszkania, a także przeszukać pomieszczenia Areszt Śledczego w Międzyrzeczu, gdzie mężczyzna pracował. Jak się okazało, funkcjonariusz usłyszał właśnie zarzuty. Sprawa z uwagi na swój charakter została przekazana z Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

- Potwierdzam, że doszło do zatrzymania funkcjonariusza Służby Więziennej. Mężczyzna usłyszał zarzuty o charakterze korupcyjnym. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu funkcjonariusza - mówi w rozmowie z portalem lubuskie24.pl Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Skąd w ogóle zarzuty? Według nieoficjalnych informacji mężczyzna miał dostarczać więźniom środki odurzające oraz inne zabronione rzeczy w zamian za korzyści z tym związane. Prokuratura póki co nie chce zdradzać jakichkolwiek informacji na ten temat, ponieważ sprawa jest na początkowym etapie i może mieć charakter rozwojowy.

Według artykułu 228 § 3 kodeksu karnego „Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości