Zielona Góra: Szczepionki nie dojechały na czas

25 stycznia 2021, 10:05, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze
Szpitale i inne placówki służby zdrowia rozpoczęły szczepienia osób 80+. Szpital w Zielonej Górze zaszczepił już pierwszych pacjentów. Jak informuje placówka, do szczepień wykorzystywane są szczepionki przeznaczone dla medyków.

25 stycznia to pierwszy dzień szczepień osób spoza uprawnionej grupy medyków. Od dziś szczepione mogą być osoby w wieku 80+. Jedną z pierwszych osób, które zostały zaszczepione, jest 88-letni mieszkaniec Zielonej Góry.

Pan Florian otrzymał szczepionkę, która była przeznaczona dla medyków z grupy „0”, bo jak informuje zielonogórski szpital, akcja ruszyła, choć szczepionki nie dojechały na czas z Wrocławia.

- Aby wszystko przebiegło sprawnie i aby starsze osoby nie musiały zbyt długo czekać, wykorzystujemy szczepionki przeznaczone dla medyków z grupy „0” – informuje Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Placówka planuje zaczepić dziennie około 240 osób. Do końca marca szpital ma zajęte wszystkie terminy szczepień dla seniorów. Zapisanie się na konkretny termin będzie możliwe wraz z kolejnymi dostawami szczepionek.

Fotoreportaż


1/2 Rozpoczęły się szczepienia w grupie 80+

1/2 Rozpoczęły się szczepienia w grupie 80+

2/2 Rozpoczęły się szczepienia w grupie 80+

2/2 Rozpoczęły się szczepienia w grupie 80+

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości