Przeszkadzał mu szlaban, więc go...wyrwał [film]

19 lutego 2021, 15:27, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Kamery monitoringu na jednym z osiedli w Międzyrzeczu w województwie lubuski nagrały bardzo ciekawe zdarzenie. Widać na nim, jak młody mężczyzna podchodzi do zamkniętego szlabanu na jedno z osiedli mieszkaniowych, wyłamuje go i oddala się jedną z ulic.

Wandal nie cieszył się zbyt długo wolnością, bo po obejrzeniu nagrania z monitoringu, policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy. Kwestią czasu było jego zatrzymanie. Wpadł on w ręce policjantów po kilku dniach.

Wandalem okazał się być 28-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że obcokrajowiec od niespełna dwóch tygodni przebywa w Polsce, gdzie chciał podjąć pracę zarobkową. Już kolejnego dnia od zdarzenia mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. 28-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa, jednak nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy, że każdy sygnał, informacja czy zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji jest traktowane priorytetowo przez policjantów. A wszelkie przejawy chuligaństwa, dewastacji cudzego mienia będą spotykały się z natychmiastową reakcją i brakiem jakiejkolwiek tolerancji czy przyzwolenia na takie zachowania. Po to, aby autorzy tych czynów odpowiedzieli za swoje zachowania przed wymiarem sprawiedliwości – mówi Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości