Kampania ekologiczna „Z własnym opakowaniem” programu Ziemia na Pokolenia nabiera tempa.

26 grudnia 2020, 15:44
Podczas tegorocznego Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, Beata Soringer koordynatorka programu Ziemia na Pokolenia stworzonego przez Stowarzyszenie Polska2050 Lubuskie zainicjowała w Sulechowie, nową kampanię ekologiczną pod tytułem „Z własnym opakowaniem”.

Pomysłodawczyni i koordynatorka programu to mieszkanka Sulechowa. Sama siebie nazywa "emigrantką z recyklingu", gdyż wróciła do Polski po 15 letniej emigracji w Wielkiej Brytanii. Tam była liderką ogólnokrajowego ruchu bezplastikowego "Plastic Free Communities".

W ciągu zaledwie roku udało jej się zorganizować kilkanaście ekologicznych akcji i kampanii w tym: kiermasze rzeczy używanych dla dzieci, poświąteczną sąsiedzką wymianę choinkową, kampanię "Szyjemy woreczki", reaktywację akcji Sprzątania Świata oraz "Dzień Drzewa ", gdzie wraz z wieloma mieszkańcami gminy posadziła 160 drzew.

Pani Beata jest również koordynatorką projektu Ziemia na Pokolenia Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni, który promuje zrównoważony styl życia. Opiera się na współpracy z organizacjami pozarządowymi, urzędami gminy, szkołami, przedsiębiorcami oraz osobami, którym na sercu leży szeroko pojęta ekologia.

Właśnie tworzenie Eko społeczności to jeden z głównych celów pani Beaty, w której wszystkim wspólnie będzie zależało na czystej i zielonej Polsce. Wolontariusze Stowarzyszenia Szymona Hołowni powtarzają, że chcą zmienić Polskę „od dołu” i tak niewątpliwie robi jedna z nich, Beata Springer, która zainicjowała program Ziemia na Pokolenia a teraz pod jego patronatem prowadzi kampanię „Z Własnym Opakowaniem”

Inicjatywa „ Z własnym opakowaniem” ma na celu zwrócić uwagę mieszkańców na ogromną ilość jednorazowego plastiku. Zachęca do rezygnacji z foliowych torebek, jednorazowych opakowań i sztućców oraz zamianę ich na wielorazową alternatywę.

Pomysłodawczyni do akcji zaprasza wszystkich, zarówno konsumentów jak i przedsiębiorców, którzy pełnią kluczową rolę w tej akcji. Zachęca również do „chwalenia się” swoimi praktykami w mediach społecznościowych z hasłem #zwłasnymopakowaniem i do wywieszenia przez właścicieli biznesów plakatu kampanii w miejscu widocznym dla klienta.

"To tylko jedno opakowanie, jedna foliówka, jeden śmieć" - powiedziało 40 milionów Polaków. Kampania Już odniosła ogromny sukces. Nie minęły nawet cztery tygodnie, a do akcji przyłączyło się ponad 20-stu lokalnych przedsiębiorców.

Beata lubi dzielić się swoją wiedzą dotycząca ekologii. Lokalnie założyła również grupę Ziemia na Pokolenia Sulechów. Prowadzi swoją stronę na fb o nazwie EkoBea, na której promuje ekologiczny i bezplastikowy styl życia. Jakie będą kolejne pomysły EkoBey na najbliższe miesiące? Zapewne niebawem się dowiemy, bo organizatorka ma duże ambicje i plany związane z projektem.

Chcesz działać ekologicznie ? Napisz do nas! ziemianapokolenia@polska2050.pl


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości