Policja szuka myśliwego, który zastrzelił wilka

20 stycznia 2021, 15:10
fot. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk"
Pomimo prawnej ochrony, co roku wilki w Polsce giną we wnykach lub zostają zastrzelone przez myśliwych. W ostatnich dniach doszło do zabicia wilka w okolicach Ośna Lubuskiego w województwie lubuskim, gdzie dostała wilczyca została zastrzelona z broni myśliwskiej. Policja szuka sprawcy.

W minioną sobotę 16 stycznia Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" otrzymało zgłoszenie o martwym wilku leżącym w rowie koło drogi wojewódzkiej 137 w okolicach Ośna Lubuskiego. Na miejsce zostali wysłani współpracownicy stowarzyszenia oraz policjanci o czym portal lubuskie24.pl informował w artykule „Ktoś zastrzelił wilka z broni myśliwskiej”.

Aktywiści nie mieli wątpliwości, że wilk został zastrzelony z broni myśliwskiej. W ciele został odkryty niewielki otwór wlotowy oraz spory otwór wylotowy, przez który wypadły fragmenty jelit. Policjanci przeprowadzili wizję lokalną w miejscu odnalezienia wilka oraz zabezpieczyli zwłoki zastrzelonej dorosłej samicy. 

W środę 20 stycznia została przeprowadzona sekcja zwłok wilczycy przez lekarza weterynarii, która tylko potwierdziła to, o czym informowało Stowarzyszenie dla Natury "Wilk". Z treści opinii lekarza weterynarii wynika, że wilk został zastrzelony. Policjanci będą prowadzić w tej sprawie postępowanie. Zgodne z ustawą o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia grozi kara do 3 lat więzienia. Ponadto sąd może orzec przepadek przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia przestępstwa.

 Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” ma nadzieję, że policjanci dołożą wszelkich starań i uda się im, podobnie jak śledczym z Zamościa w sprawie Kosego, odnaleźć sprawców.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości