Wiadomości

Przedsiębiorcy nie będą płacić za koncesję na alkohol. Radni podjęli w tej sprawie uchwałę

26 stycznia 2021, 19:48
Jak poinformował prezydent Zielonej Góry podczas wtorkowe sesji Rady Miasta Zielonej Góry została przyjęta uchwała w sprawie zwolnienia z opłaty za koncesję na alkohol. Według uchwały, z opłaty została zwolniona cała branża gastronomiczna i hotelarska. Natomiast przedsiębiorcy, którzy już zapłacili za koncesję, otrzymają zwrot pieniędzy.

Zakończyła się ziemska wędrówka biskupa Dyczkowskiego

26 stycznia 2021, 16:21
Zmarły 10 stycznia 2021 roku były biskup zielonogórsko-gorzowski Adam Dyczkowski spoczął w krypcie w gorzowskiej katedrze. Razem z nim został pochowany zmarły 4 stycznia biskup Antoni Stankiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zarówno w Zielonej Górze jak i Gorzowie.

Elektryczne taksówki zawiozą bezpłatnie seniorów na szczepienia

26 stycznia 2021, 15:46
Władze Zielonej Góry podpisały umowę z zielonogórskim właścicielem elektrycznych taksówek w ramach której firma zajmie się bezpłatnym dowozem seniorów powyżej 70 roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19. Osoby, które mają już wyznaczony termin szczepień będą mogły zamówić taksówkę dzwoniąc do miejskiego centrum monitoringu.

Ludzie wrzucają do toalety setki kilogramów odpadów dziennie

26 stycznia 2021, 10:48
Kanalizacja to nie śmietnik – przypominają służby odpowiedzialne za bezawaryjne działanie kanalizacji sanitarnej. Niestety mieszkańcy wielu miejscowości wciąż wrzucają do toalety setki kilogramów odpadów dziennie. Te są przyczyną wielu zatorów i przez to uciążliwego zapachu.

Tragedia na torach. Nie żyje kierowca ciężarówki [zdjęcia]

26 stycznia 2021, 08:36
We wtorkowy poranek w miejscowości Chociszewo w powiecie międzyrzeckim doszło do tragedii na torach. Kierujący samochodem ciężarowym zderzył się z szynobusem. Niestety pomimo reanimacji, nie udało się uratować życia kierującego ciężarówką.

Most w Świerkocinie zamknięty od 1 lutego 2021

25 stycznia 2021, 17:13
To już pewne. Od 1 lutego mieszkańcy Świerkocina i okolicznych miejscowości, ale też wszyscy korzystający z drogi 131 będą mieli nie lada problem. 150-metrowy odcinek drogi, który łączy oba brzegi Warty będzie zamknięty nawet na pół roku. Co to oznacza? Na pewno 60 kilometrów objazdu. Ratunkiem może być prom.

Schronisko na drucikach i trytytkach. Na remont potrzeba aż pół miliona złotych

25 stycznia 2021, 12:35
Schronisko na drucikach i trytytkach – tak dziś opisać można zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Jak przekonują obecni administratorzy – to jedna wielka ruina. Odpadające kafelki, rozpadający się piec na opał, rdza za rdzą, stare okna, zerwane rynny, kilkunastoletni piec, którego drzwiczki trzymają się na "słowo honoru". Zielonogórski OTOZ apeluje o pomoc ludzi dobrej woli.

Narkotykowi dilerzy w rękach zielonogórskiej policji

25 stycznia 2021, 11:46
Zielonogórscy policjanci zatrzymali dilerów narkotyków. Po nalocie na jedno z mieszkań w mieście udało się zabezpieczyć znaczne ilości narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 7,5 tysiąca złotych. W sidła policyjnego wydziału ds. zwalczania przestępczości narkotykowej wpadły cztery osoby.

Mężczyzna sam próbował gasić pożar domu. Ma poparzone dłonie [zdjęcia]

25 stycznia 2021, 11:14
W miniony weekend doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Świniary koło Skwierzyny. Na miejsce zostało wysłanych siedem zastępów straży pożarnej, pogotowie i policja. Właściciel sam próbował gasić ogień, co skończyło się poparzeniem dłoni. Został zabrany do szpitala.

Czad zabił mężczyznę i psa. Kobieta walczy o życie

25 stycznia 2021, 10:57
Cichy zabójca zaatakował po raz kolejny. Wiele ludzkich tragedii można byłoby uniknąć, gdyby tylko użytkownicy term gazowych montowali czujki czadu. W poniedziałkowy poranek w Zielonej Górze dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla. Zmarła jedna z nich, druga walczy o życie.


Fotoreportaże