Wiadomości

Tragedia w Gorzowie. W rzece znaleziono samochód ze zwłokami [film i zdjęcia]

28 stycznia 2021, 10:42
W czwartkowy poranek przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie doszło do tragedii. W rzece Warcie znaleziono samochód osobowy marki honda. W środku niestety znaleziono ciało mężczyzny. Na miejscu pracują służby.

Łukasz Mejza będzie nowym posłem na ziemi lubuskiej

27 stycznia 2021, 14:39
Łukasz Mezja będzie nowym posłem z województwa lubuskiego. To on zastąpi w poselskich ławach zmarłą w ostatnim dniu grudnia 2020 roku Jolantę Fedak. Przyszły poseł swoją decyzję ogłosił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Agresorzy na stacji benzynowej

27 stycznia 2021, 10:39
Do brutalnego pobicia doszło na jednej ze stacji paliw przy drodze K-92. Dwóch nietrzeźwych mężczyzn, bez żadnego powodu, zaatakowało tankującego paliwo klienta. Ich atak zarejestrowała kamera monitoringu. Dzięki błyskawicznej reakcji sulęcińskich policjantów, podejrzani zostali zatrzymani praktycznie na gorącym uczynku.

Przedsiębiorcy nie będą płacić za koncesję na alkohol. Radni podjęli w tej sprawie uchwałę

26 stycznia 2021, 19:48
Jak poinformował prezydent Zielonej Góry podczas wtorkowe sesji Rady Miasta Zielonej Góry została przyjęta uchwała w sprawie zwolnienia z opłaty za koncesję na alkohol. Według uchwały, z opłaty została zwolniona cała branża gastronomiczna i hotelarska. Natomiast przedsiębiorcy, którzy już zapłacili za koncesję, otrzymają zwrot pieniędzy.

Zakończyła się ziemska wędrówka biskupa Dyczkowskiego

26 stycznia 2021, 16:21
Zmarły 10 stycznia 2021 roku były biskup zielonogórsko-gorzowski Adam Dyczkowski spoczął w krypcie w gorzowskiej katedrze. Razem z nim został pochowany zmarły 4 stycznia biskup Antoni Stankiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zarówno w Zielonej Górze jak i Gorzowie.

Elektryczne taksówki zawiozą bezpłatnie seniorów na szczepienia

26 stycznia 2021, 15:46
Władze Zielonej Góry podpisały umowę z zielonogórskim właścicielem elektrycznych taksówek w ramach której firma zajmie się bezpłatnym dowozem seniorów powyżej 70 roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19. Osoby, które mają już wyznaczony termin szczepień będą mogły zamówić taksówkę dzwoniąc do miejskiego centrum monitoringu.

Ludzie wrzucają do toalety setki kilogramów odpadów dziennie

26 stycznia 2021, 10:48
Kanalizacja to nie śmietnik – przypominają służby odpowiedzialne za bezawaryjne działanie kanalizacji sanitarnej. Niestety mieszkańcy wielu miejscowości wciąż wrzucają do toalety setki kilogramów odpadów dziennie. Te są przyczyną wielu zatorów i przez to uciążliwego zapachu.

Tragedia na torach. Nie żyje kierowca ciężarówki [zdjęcia]

26 stycznia 2021, 08:36
We wtorkowy poranek w miejscowości Chociszewo w powiecie międzyrzeckim doszło do tragedii na torach. Kierujący samochodem ciężarowym zderzył się z szynobusem. Niestety pomimo reanimacji, nie udało się uratować życia kierującego ciężarówką.

Most w Świerkocinie zamknięty od 1 lutego 2021

25 stycznia 2021, 17:13
To już pewne. Od 1 lutego mieszkańcy Świerkocina i okolicznych miejscowości, ale też wszyscy korzystający z drogi 131 będą mieli nie lada problem. 150-metrowy odcinek drogi, który łączy oba brzegi Warty będzie zamknięty nawet na pół roku. Co to oznacza? Na pewno 60 kilometrów objazdu. Ratunkiem może być prom.

Schronisko na drucikach i trytytkach. Na remont potrzeba aż pół miliona złotych

25 stycznia 2021, 12:35
Schronisko na drucikach i trytytkach – tak dziś opisać można zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Jak przekonują obecni administratorzy – to jedna wielka ruina. Odpadające kafelki, rozpadający się piec na opał, rdza za rdzą, stare okna, zerwane rynny, kilkunastoletni piec, którego drzwiczki trzymają się na "słowo honoru". Zielonogórski OTOZ apeluje o pomoc ludzi dobrej woli.