Wiadomości

Wiemy, kto wybuduje obwodnicę Strzelec Krajeńskich

1 lutego 2021, 12:15
78 milionów kosztować ma wybudowanie obwodnicy Strzelec Krajeńskich. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrała wykonawcę projektu i budowy tej długo wyczekiwanej inwestycji. Jeśli nie wpłyną odwołania, to umowa zostanie podpisana do końca pierwszego kwartału.

WOŚP w Lubuskiem. Ile zebrały poszczególne miasta?

1 lutego 2021, 11:59
Gorzów tym razem na czele. Wszystko wskazuje na to, że północna stolica województwa lubuskiego zebrała największą ilość pieniędzy spośród wszystkich miast w województwie lubuskim. Blisko połowę mniej zebrała Zielona Góra.

Radni przekazali milion na dokończenie budowy obwodnicy Nowej Soli

1 lutego 2021, 10:36
Czas na dokończenie budowy południowej obwodnicy Nowej Soli. Ta kończy się obecnie na skrzyżowaniu z drogą na Głogów. Radni Nowej Soli przekazali na ten cel ponad milion złotych. Sama budowa nie nastąpi jednak zbyt szybko, bo dopiero zakończyły się prace nad dokumentacją techniczną.

Szprotawa przyjazna osobom LGBT+

1 lutego 2021, 09:29
Kilka dni temu radni gminy Szprotawa przyjęli deklarację w sprawie solidarności z osobami LGBT. Czytamy w niej, że rada deklaruje chęć prowadzenia polityki wolnej od uprzedzeń, homofobii i transfobii.

Policja i sanepid kontrolują lokale

1 lutego 2021, 08:54
Policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej kontrolują lokale, które według rozporządzenia powinny być obecnie zamknięte. Podczas ostatniego weekendu takie kontrole były prowadzone w wielu miejscach.

Przemycali papierosy do Niemiec na ogromną skalę

1 lutego 2021, 08:38
Do Sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 8 osobom, które podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem papierosów z Polski do Niemiec. Skarb Państwa mógł na tym stracić ponad 4 miliony złotych. Policjanci z żarskiej komendy zakończyli śledztwo w tej sprawie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach.

Zima znów zaskoczyła drogowców. Warunki do jazdy są trudne

30 stycznia 2021, 08:55
Zima po raz kolejny zaskoczyła drogowców, szczególnie w miastach i miasteczkach. Tam jeździ się najtrudniej. Poza miastami, na głównych ciągach komunikacyjnych w regionie może występować błoto pośniegowe.

Ktoś próbował podpalić antyaborcyjną furgonetkę stojącą przed szpitalem

29 stycznia 2021, 21:56
W piątkowy wieczór straż pożarna została wezwana do pożaru pojazdu stojącego na parkingu przy ul. Dekerta koło gorzowskiego szpitala. Okazało się, że ktoś próbował podpalić antyaborcyjną furgonetkę. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Nadpaleniu uległ jedynie fragment karoserii pojazdu od strony kierowcy.

Szokują Cię drastyczne zdjęcia? Podpisz petycję

29 stycznia 2021, 15:13
Jesteś przeciwny prezentowaniu szokujących zdjęć jak na ciężarówce, która niemal od roku stoi na parkingu przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.? Złóż swój podpis pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie wprowadzenia zakazu eksponowania drastycznych treści na obszarze Gorzowa Wielkopolskiego.

Nowoczesne inkubatory w zielonogórskim szpitalu

29 stycznia 2021, 14:40
Ekoenergetyka-Polska S.A. i Fundacja Ekoenergetyki wsparły Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Przekazały placówce dwa wysokiej klasy inkubatory hybrydowe do ratowania najmniejszych pacjentów o łącznej wartości ok. 200 tys. zł.


Fotoreportaże