Wiadomości

Oszustwo na dopłatę do paczki

3 lutego 2021, 09:07
Otrzymałeś wiadomość sms o wstrzymaniu przesyłki z uwagi na niedopłatę i konieczności uregulowania należności w wysokości 50 groszy? Pod żadnym pozorem nie wchodź w podany link i nie loguj się do banku. To metoda oszustów, którzy chcą uzyskać w ten sposób dostęp do naszego konta bankowego i znajdujących się na pieniędzy.

Kulisy zbrodni. Tadeusz poćwiartował Józię za pomocą siekiery w szopce

3 lutego 2021, 08:15
W połowie lutego zapadnie wyrok w sprawie Tadeusza M., który jest oskarżony m.in. o poćwiartowanie zwłok swojej partnerki. Mężczyzny nie było na sali, ponieważ od grudnia 2020 roku jest osobą poszukiwaną, dlatego też sędzia odczytywał zeznania oskarżonego, które są po prostu szokujące. 69-latek w swoich zeznaniach opisywał w jaki sposób poćwiartował ciało Józefiny i jak jej szczątki trafiły do rzeki Warty.

Pożar mieszkania w Żarach. Jedna osoba poparzona

2 lutego 2021, 20:34
We wtorkowy wieczór w jednym z mieszkań przy ul. Konopnickiej w Żarach doszło do pożaru mieszkania. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie. Jedna osoba została poszkodowana, doznała poparzeń.

Remont mostu w Cigacicach zgodnie z planem

2 lutego 2021, 15:03
Rok temu podpisano umowę na remont mostu w Cigacicach, w połowie kwietnia ruszyły prace. Jak informuje wykonawca, remont mostu przebiega zgodnie z planem. Całkowity koszt inwestycji to 12 milionów złotych.

Po napadzie na Żabkę policja publikuje nagranie

2 lutego 2021, 13:53
Gorzowscy policjanci intensywnie pracują nad sprawą rozboju i poszukują mężczyzny, który został zarejestrowany przez kamery monitoringu podczas zdarzenia, do którego doszło w Wawrowie. Mężczyzna w masce groził nożem pracownikowi, a następnie zabrał pieniądze, alkohol i papierosy. Ktokolwiek rozpoznaje sprawcę, proszony jest o kontakt z gorzowskimi policjantami. Każda informacja może być niezwykle cenna.

Maluchowi przetoczono krew, gdy był jeszcze w brzuchu mamy

2 lutego 2021, 12:50
Uratowano dziecko w 25 tygodniu ciąży, dzięki tzw. kordocentezie z równoczesnym przetoczeniem krwi dopłodowo. Zabieg ten został wykonany w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Teraz pacjentki nie muszą już wyjeżdżać na podobne leczenie do ośrodków w innych województwach.

Pożar forda po zderzeniu ze skodą. Poparzony 10-latek [zdjęcia]

2 lutego 2021, 11:53
We wtorkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 22 w rejonie skrzyżowania na Kołczyn doszło do dramatycznego wypadku. Samochód osobowy marki ford zderzył się ze skodą. W wyniku zderzenia ford całkowicie spłonął. W wypadku brały udział również trzy samochody ciężarowe. Rannych zostało pięć osób, w tym 10-letni chłopczyk, który doznał poparzeń oraz 9-miesięczna dziewczynka.

Napadł na sklep z nożem w ręku. Ukradł pieniądze, alkohol i papierosy

1 lutego 2021, 20:00
W poniedziałkowe popołudnie doszło do napadu na sklep Żabka w Wawrowie koło Gorzowa. Zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku wszedł do środka i zażądał od ekspedientki pieniędzy. Złodziej ukradł nie tylko pieniądze, ale również alkohol i papierosy. Sprawcy szuka policja.

Uwaga, rano na drogach może być szklanka!

1 lutego 2021, 19:15
Bardzo wczesnym porankiem – około 4 na terenie województwa lubuskiego i w zachodniej części wielkopolski mają pojawić się opady marznącego deszczu. Sytuacja ma wrócić do normy dopiero około 9, więc czeka nas być może trudny poranek.

Filmowy Spacer po nieistniejącym mieście

1 lutego 2021, 12:33
Teraz otaczają nas ruiny porośnięte drzewami, niegdyś tu tętniło życiem miasto. Całkowitemu zniszczeniu uległo w czasie krwawych walk w marcu 1945 roku. Dziś wyruszymy w podróż do przeszłości.


Fotoreportaże