Wiadomości

Wóz strażacki zamienił się w… pług do odśnieżania [zdjęcia]

13 stycznia 2021, 12:16
Nietypowe rozwiązanie w gminie Maszewo w powiecie krośnieńskim. Do odśnieżania lokalnych dróg został zaangażowany wóz strażacki z OSP Radomicko. Tylko we wtorek strażacy odśnieżyli aż 70 km dróg w gminie.

Rzepin: nowy chodnik już cieszy oczy mieszkańców

13 stycznia 2021, 10:52
To najbardziej ucieszy mieszkańców ulicy Słowackiego w Rzepinie. Dobiegł końca długo oczekiwany remont chodnika. Mocno zniszczony chodnik został wymieniony na nowy – z kostki betonowej. Koszt inwestycji to ponad 155 tysięcy złotych.

Krosno: rozbudowa wałów i remont mostu

13 stycznia 2021, 10:26
Na ośmiu wałach w Krośnie Odrzańskim przeprowadzone będą prace modernizacyjne. Ma to podnieść bezpieczeństwo mieszkańców, którzy narażeni są na skutki przejścia fali wezbraniowej na Odrze. Mieszkańcy Krosna zyskają też nowe drogi pieszo-rowerowe, remontu doczeka się most.

5 tysięcy złotych grzywny dla pirata drogowego

13 stycznia 2021, 09:49
Jechał aż 171 km/h w terenie zabudowanym i dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Miał ogromnego pecha, bo jego „wyczyn” zarejestrowali funkcjonariusze z policyjnej grupy SPEED. Po zatrzymaniu prawa jazdy sprawa pirata drogowego spod Gorzowa trafiła do sądu. Ten wymierzył mu 5000 złotych grzywny.

Gruntowny remont na Piłsudskiego

13 stycznia 2021, 08:53
Ulica Piłsudskiego w Szprotawie, to niewielka boczna droga, która wymaga pilnego remontu. Ślepa uliczka, zlokalizowana daleko od centrum jest jednak jedną z najważniejszych dróg dla jej mieszkańców. To oni latami jeździli po zniszczonej nawierzchni. Teraz ma się to zmienić.

Gwałciciel z Lubska aresztowany na 3 miesiące

12 stycznia 2021, 22:02
Bulwersujące wydarzenia w Lubsku w powiecie żarskim. Tamtejszy Sąd Rejonowy aresztował 57-letniego mieszkańca tej miejscowości, który podejrzany jest o gwałt na 7-letniej dziewczynce. Do tego czynu miało dojść 6 stycznia.

Wyszukiwarka podpowie gdzie jest grób naszych bliskich

12 stycznia 2021, 17:06
Cmentarze komunalne w Świebodzinie i okolicach odczekały się w końcu wyszukiwarki grobów. Teraz bez większego problemu odnajdziemy grób naszych bliskich. Wyszukiwarka wskaże nam drogę od wybranej bramy.

Sąd uniewinnił właściciela antyaborcyjnej furgonetki

12 stycznia 2021, 13:39
We wtorek 12 stycznia w Sądzie Okręgowym w Gorzowie odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie antyaborcyjnej furgonetki. Decyzją sądu pierwszej instancji właściciel pojazdu dopuścił się nieobyczajnego wybryku i miał zapłacić 1500 zł grzywny. Jednak sędzia Sądu Okręgowego zmienił wyrok i uniewinnił mężczyznę.

Wojewoda rozmawiał z samorządowcami o szczepieniach

12 stycznia 2021, 12:55
Wojewoda spotkał się z samorządowcami. Tematem wideokonferencji były oczywiście szczepienia przeciwko COVID-19. Wojewoda zaapelował o jak najszersze rozpropagowanie Narodowego Programu Szczepień.

Szokujące okoliczności tragedii w Zielonej Górze. Zabił byłą żonę za pomocą tłuczka i noża

12 stycznia 2021, 12:50
Znamy wyniki sekcji zwłok 68-letniej kobiety, która została zabita przez swojego byłego męża, który następnie popełnił samobójstwo skacząc z okna wieżowca. Okazało się, że mężczyzna zadał ciosy swojej byłej żonie za pomocą kuchennego tłuczka i noża. Po przeprowadzeniu całego postępowania sprawa zostanie umorzona z uwagi na śmierć sprawcy.


Fotoreportaże