Wiadomości

Pracowała jako sprzątaczka, okradała swoich pracodawców

2 grudnia 2020, 11:15
To miał być pomysł na łatwy zarobek. 40-letnia mieszkanka powiatu wolsztyńskiego ogłaszała się na portalach, że oferuje usługi sprzątania mieszkań. Jak się okazało, zatrudnienie znalazła w kilku mieszkaniach w Zielonej Górze. Jednak z pomieszczeń, które sprzątała, nie znikał jedynie brud.

Gorzów: Ewakuacja przedszkola po e-mailu o bombie

2 grudnia 2020, 10:42
Ewakuowano przedszkole w Gorzowie Wielkopolskim. Do placówki nadszedł e-mail, w którym anonimowy nadawca informuje o tym, że w jednym z plecaków znajduje się… ładunek wybuchowy. Na miejscu pracuje policja i straż pożarna.

Staranował osobówkę na Trasie Północnej

2 grudnia 2020, 09:04
Niebezpiecznie na drogach w Zielonej Górze. Do poważnego wypadku doszło w środowy poranek na Trasie Północnej w Zielonej Górze. Kierujący ciężarówką wpadł w poślizg i staranował osobówkę.

Przedszkole za 8 milonów powstanie w gminie Deszczno

1 grudnia 2020, 18:27
Nowe przedszkole i klub malucha powstanie w Ulimiu w gminie Deszczno. Samorząd uzyskał na ten cel rządowe dofinansowanie. Inwestycja kosztować ma ponad 8 milionów złotych. Kompleks zostanie oddany do użytku na początku 2022 roku.

Możesz bezkarnie rozwiązać umowę z Multimedia Polska

1 grudnia 2020, 18:25
Z oferty programowej Multimedia Polska od 1 stycznia 2021 roku znikają kanały z grupy Polsat. To ważna informacja dla klientów, którzy mogą wypowiedzieć umowę, jeżeli nie zgadzają się zmianami.

Ptasia grypa pod Wolsztynem. 900 tysięcy kur do utylizacji

1 grudnia 2020, 18:06
Nowe ognisko ptasiej grypy wykryto w gminie Wolsztyn. Było to pod koniec listopada 2020 na fermie kur niosek. Drób był zakażony wysoce zjadliwym szczepem grypy ptaków H5N8. Główny Lekarz Weterynarii apeluje do hodowców o szczególną ostrożność.

Mamuśki z Żagania uratowały szewca przed bankructwem

1 grudnia 2020, 17:41
Klientki przyjeżdżają nawet spoza miasta. Przed bankructwem i zamknięciem ostatniego w mieście zakładu szewskiego pomogli sami mieszkańcy. Mamuśki z Żagania skrzyknęły się na profilu i zasypały szewca swoimi butami do naprawy. - To działa, jest super – mówi szczęśliwy szewc.

50 laptopów dla uczniów z gminy Strzelce

1 grudnia 2020, 17:08
Kolejne zestawy komputerowe trafią do najbardziej potrzebujących uczniów z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie. Tym razem jest to 50 komputerów wyposażonych w myszkę, słuchawki z mikrofonem i torby.

Świąteczne wydarzenia w Gorzowie w czasie pandemii

1 grudnia 2020, 14:00
Miasto Gorzów szykuje się do świąt i zapowiada wiele świątecznych atrakcji, pomimo wprowadzonych obostrzeń. Będzie świąteczny tramwaj, barszcz po gorzowsku czy nowość - video mapping na budynku „Przemysłówki” i „Kokosa”.

Nowe ulice w SPP w Zielonej Górze

1 grudnia 2020, 13:51
Za tydzień kierowcy w Zielonej Górze będą musieli płacić za parking na dodatkowych ulicach. Zgodnie z decyzją Rady Miasta, została poszerzona strefa płatnego parkowania. W mieście zamontowano 40 nowych parkomatów.


Fotoreportaże