Wiadomości

Gorzów błyszczy już na święta [zdjęcia]

6 grudnia 2020, 20:03
W niedzielny wieczór 6 grudnia oficjalnie rozbłysnęły iluminacje świąteczne w Gorzowie. Ozdoby pojawiły się przede wszystkim na Starym Rynku oraz na Kwadracie. Koszt tegorocznego bożonarodzeniowego oświetlenia to 198 tys. zł.

19-latek nie opanował auta i potrącił rowerzystę

6 grudnia 2020, 15:35
Potrącił rowerzystę, a później wjechał autem do rowu. 19-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego doprowadził do wypadku. Zdarzenie miało miejsce we wsi Lubczyno koło Gorzowa Wielkopolskiego. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala.

Nowa Sól: Nagraj się i stwórz wspólnie z innymi kolędę on-line

6 grudnia 2020, 15:10
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą zupełnie inne niż do tej pory m.in. z uwagi na odwołane świąteczne imprezy. Dlatego też prezydent Nowej Soli wspólnie ze swoimi współpracownikami postanowił stworzyć namiastkę nowosolskiego, świątecznego klimatu i zaprosić mieszkańców do wspólnego kolędowania on-line i stworzenia teledysku do kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

Róże zniknęły z parku. Urzędnicy tłumaczą dlaczego

6 grudnia 2020, 14:53
Kilka dni temu z terenu parku Wiosny Ludów zniknęły róże. Część mieszkańców Gorzowa zaczęła zastanawiać się, co stało się z krzewami różanymi. Głos w tej sprawie postanowili zabrać urzędnicy, którzy tłumaczą, że róże zostały wykopane i przesadzone w inne miejsce. Wszystko przez planowaną rewitalizację parku.

Śniegu nie ma, więc św. Mikołaj przypłynął kajakiem [zdjęcia]

6 grudnia 2020, 13:50
Święty Mikołaj postanowił w tym roku przypłynąć do Gorzowa kajakiem. Mieszkańcy Gorzowa wraz z dziećmi zebrali się nad rzeką Kłodawką w parku Róż, aby przywitać w niedzielne południe orszak św. Mikołaja. Nie zabrakło słodyczy oraz zdjęć.

Bezpieczniej na doświetlonych przejściach dla pieszych

6 grudnia 2020, 10:17
Bezpieczne przejście to przede wszystkim doświetlone przejście. Piesi, ubrani często w ciemny strój, z telefonem w ręku, przy trudnych warunkach atmosferycznych mogą być niewidoczni dla kierujących. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

Mural Strajku Kobiet w Słubicach zniszczony. Przetrwał jeden dzień

5 grudnia 2020, 11:19
Na ścianie garaży Starostwa Powiatowego w Słubicach powstał mural Strajku Kobiet, który upamiętniał protesty i spacery ulicami miasta w obronie praw kobiet. Niestety dzieło artystów z grupy Art Garage zostało zniszczone. Wytrzymało zaledwie jeden dzień od oficjalnego odsłonięcia.

W Gorzowie złodziej ukradł skarbonkę z napiwkami

4 grudnia 2020, 21:49
Do tej zuchwałej kradzieży doszło w środowe popołudnie w jednej z restauracji w Gorzowie. Złodziej wszedł do sklepu i ukradł znajdującą się na ladzie barowej skarbonkę z napiwkami. Właściciele restauracji upublicznili film w sieci i apelują o pomoc w rozpoznaniu złodzieja.

Ogromny pożar w suszarni kukurydzy. Spłonęło 10 ton kukurydzy

3 grudnia 2020, 16:55
Kilka godzin trwało gaszenie pożaru suszarni kukurydzy we wsi Boryń w powiecie zielonogórskim. Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległ zbiornik z suszarnią oraz 10 ton kukurydzy.

Kompletnie pijana 12-letnia dziewczynka trafiła do szpitala

3 grudnia 2020, 14:47
Do szpitala w Międzyrzeczu została przywieziona 12-letnia dziewczynka, która była pod wpływem alkoholu. Okazało się, że dziecko ma w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. Sprawą będzie zajmował się wydział rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu.


Fotoreportaże