Wiadomości

Ktoś zastrzelił wilka z broni myśliwskiej

18 stycznia 2021, 15:07
Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" poinformowało, że w miniony weekend został odnaleziony martwy wilk w przydrożnym rowie w okolicach Ośna Lubuskiego. Okazało się, że zwierzę zostało zastrzelone z broni myśliwskie. Sprawą zajmuje się policja.

Kolekcjonerskimi banknotami płaciła za alkohol

18 stycznia 2021, 13:07
60-letnia mieszkanka Międzyrzecza zapłaciła cztery razy za zakupy w tym samym sklepie banknotami kolekcjonerskimi o nominale 200 złotych każdy. Dopiero przy liczeniu pieniędzy, właścicielka sklepu zorientowała się, że ma do czynienia z fałszywkami. „Zaradną” kobietę zatrzymała policja.

Czołówka BMW i ciężarówki. Roczne dziecko zabrane śmigłowcem LPR do szpitala

18 stycznia 2021, 13:05
W poniedziałkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina doszło do czołowego zderzenia samochodu marki BMW z pojazdem ciężarowym. W wyniku wypadku, roczne dziecko zostało zabrane śmigłowcem LPR do szpitala na obserwację.

Dachowanie busa koło Świebodzina [zdjęcia]

18 stycznia 2021, 11:38
Na drodze wojewódzkiej nr 303 pomiędzy miejscowością Lubnicko, a Jeziory doszło do wypadku. Kierujący busem marki opel wpadł w poślizg i dachował. Na miejsce została wysłana policja, pogotowie i straż pożarna. Jedna osoba została poszkodowana.

Zielona Góra: Nie będzie zwolnienia z opłat za koncesję na alkohol

18 stycznia 2021, 11:00
Wśród osób, które liczą straty z powodu lockdownu są właściciele lokali gastronomicznych. Oprócz opłat za czynsz, wypłaty dla pracowników etc., muszą również do końca stycznia zapłacić za koncesję na sprzedaż alkoholu. Dlatego też właściciele lokali, które obecnie są zamknięte, chcieli zwolnienia z opłaty koncesji na alkohol aż do momentu, kiedy będą mogli ponownie się otworzyć. Władze Zielonej Góry tłumaczą, że obowiązujące przepisy na to nie zezwalają.

Przedsiębiorcy otwierają się. Policja interweniuje i kieruje wnioski do sądu

18 stycznia 2021, 10:36
Wiele branż nie zgadza się z przedłużeniem lockdownu do końca stycznia, dlatego też postanowiły otworzyć się pomimo rządowych obostrzeń. W województwie lubuskim swoje otwarcie zgłosiły cztery firmy. Właściciele niektórych lokali nie musieli długo czekać na kontrole policji i sanepidu.

Ceny paliw ostro w górę

18 stycznia 2021, 10:12
Kierowcy, którzy zdecydowali się na wizytę na stacji paliw w drugim tygodniu stycznia, musieli głębiej sięgnąć do kieszeni, bo koszty tankowania wyraźnie wzrosły – pisze branżowy portal e-petrol.pl. Paliwa na niektórych stacjach benzynowych w ciągu ostatnich dwóch tygodni podrożały nawet o 30 groszy na litrze.

Zima przeszkadza kolejarzom. Opóźnienia pociągów w regionie

18 stycznia 2021, 09:50
Coraz gorzej na liniach kolejowych. Opóźnienia pociągów, odjeżdżających ze wschodniej części Polski, przekładają się też bezpośrednio na problemy w naszym regionie. Wyruszając dziś w podróż pociągiem – weźmy to pod uwagę.

Nad jeziorem w Strzelcach Krajeńskich pojawił się kaczkomat

17 stycznia 2021, 14:17
Władze Strzelec Krajeńskich stawiają na edukację. Nad jeziorem Górnym właśnie został ustawiony kaczkomat, czyli automat z karmą m.in. dla kaczek. Urządzenie wydaje na godzinę 15 porcji specjalnie dobranej karmy dla ptactwa wodnego. Wszystko po to, aby mieszkańcy nie dokarmiali ptaków chlebem.

Mróz uderzy ze zdwojoną siłą. W nocy będzie minus 16!

17 stycznia 2021, 13:45
W sześciu powiatach na terenie województwa lubuskiego będzie najzimniej tej nocy. Słupki rtęci spadną miejscami nawet do minus 16 stopni Celsjusza.


Fotoreportaże