Wiadomości

Awaria zasilania. Trasa tramwaju została skrócona

7 grudnia 2020, 18:02
W poniedziałkowe popołudnie doszło do awarii zasilania sieci trakcyjnej na części linii tramwajowej nr 1 W związku z tym, tramwaje kursują tylko od przystanku Dowgielewiczowej do przystanku Zakład Energetyczny. Natomiast w kierunku Wieprzyc została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Dobra woda w Sulęcinie

7 grudnia 2020, 14:52
Z kranów już płynie dobra woda. W Sulęcinie oddano do użytku nowoczesną stację uzdatniania wody. Poprzednia była zbudowana blisko 100 lat temu i miała za zadanie obsługiwać 1100 mieszkańców.

Szpital tymczasowy w Zielonej Górze przyjął pierwszych pacjentów [zdjęcia]

7 grudnia 2020, 14:40
W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie szpitala tymczasowego w Zielonej Górze. Jest to nowoczesny szpital, który został wyposażony w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny. Pierwsi pacjenci zakażeni koronawirusem zostali już przyjęci do placówki, natomiast w najbliższych dniach ma tutaj trafić łącznie 56 osób.

W Żaganiu odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy

7 grudnia 2020, 14:14
Kiedy większość miast odwołuje świąteczne jarmarki z powodu pandemii koronawirusa, burmistrz Żagania postanowił zorganizować bożonarodzeniowy kiermasz. Wszystko po to, aby wspomóc lokalnych przedsiębiorców w tym trudnym czasie. Jak podkreśla burmistrz, jarmark będzie odbywał się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Kierująca seatem uderzyła w drzewo. Auto zaczęło się palić

7 grudnia 2020, 13:44
W poniedziałkowe przedpołudnie na drodze wojewódzkiej nr 277 koło Sulechowa doszło do poważnego wypadku. Kobieta kierująca samochodem osobowym marki seat w pewnym momencie zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. W wyniku uderzenia, pojazd zaczął płonąć. Na szczęście poszkodowanej kobiecie udało się opuścić objęte ogniem auto.

Koci celebryci rozsławiają Szprotawę

7 grudnia 2020, 13:40
Niezwykła historia zwykłych zwierząt. Koty, które po śmierci swojej właścicielki trafiły do nowych rodzin, stały się gwiazdami lokalnych mediów. Józia i Szprot wystąpiły w programie informacyjnym lokalnej telewizji, ich historie trafiły też na łamy lokalnych czasopism.

Koniec remontu w Klępsku

7 grudnia 2020, 13:14
To już koniec remontu drogi wojewódzkiej numer 304 na odcinku Zielona Góra – Babimost. W Klępsku wyremontowano 220-metrowy odcinek zniszczonej jezdni.

Zamiast renowacji, jest rozbiórka. Sprawa witnickiego MDK trafiła do prokuratury

7 grudnia 2020, 12:49
W Witnicy trwa właśnie przebudowa Miejskiego Domu Kultury. Jednak zabytkowy budynek, zamiast renowacji, doczekał się całkowitej rozbiórki. Po interwencji poseł Anity Kucharskiej-Dziedzic, Lubuski Konserwator Zabytków złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Miał stanąć przed sądem za poćwiartowanie zwłok swojej partnerki. Mężczyzna zaginął

7 grudnia 2020, 11:30
Policja prowadzi poszukiwania Tadeusza M., oskarżonego o poćwiartowanie zwłok swojej partnerki oraz m.in. wyłudzenie renty. 68-latek miał odpowiadać z wolnej stopy, ale w połowie listopada mężczyzna dosłownie przepadł. Natomiast na początku grudnia Ośrodek Pomocy Społecznej w Skwierzynie zgłosił jego zaginięcie.

Zaprzęg św. Mikołaja latał nad Zieloną Górą!

7 grudnia 2020, 09:41
Każdy z mieszkańców Zielonej Góry, który w miniony weekend spojrzał wieczorem w niebo mógł być w szoku. Na niebie pojawił się oświetlony zaprzęg wraz ze św. Mikołajem w środku. To Mikołajkowy prezent od członków Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.


Fotoreportaże