Wiadomości

W Strzelcach na przejściach bardziej bezpiecznie

8 grudnia 2020, 13:37
Informowaliśmy już o tym, w wielu miejscach w naszym województwie doświetlane są przejścia dla pieszych. Przekłada się to znacznym stopniu na bezpieczeństwo pieszych. Pieszy wchodzący na pasy, które są doświetlone odpowiednim światłem, jest bardziej widoczny. Przez to najeżdżający kierowcy mają szansę szybciej go dostrzec.

Trwa budowa zielonego przystanku w Zielonej Górze [zdjęcia]

8 grudnia 2020, 12:43
Dwa zielone przystanki powstaną przy ul. Bohaterów Westerplatte oraz przy ul. Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Obecnie trwa montaż pierwszego z nich. Inwestycja jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego.

W szpitalu w Drezdenku sprawdzisz czy masz przeciwciała koronawirusa

8 grudnia 2020, 12:13
Od środy 9 grudnia osoby, które zgłoszą się do laboratorium diagnostycznego szpitala powiatowego w Drezdenku, będą mogły wykonać badania w celu wykrycia przeciwciał przeciwko SARS-Cov-2 w klasie IgM oraz IgG. Badania będą odpłatne, a pacjent będzie czekał maksymalnie dwa dni na ich wynik.

Otwarcie Leroy Merlin wiosną 2021

8 grudnia 2020, 11:38
W Gorzowie trwają prace związane z przebudową budynku dawnego Tesco na potrzeby marketu budowlanego Leroy Merlin. Obecnie wykonawca inwestycji zajmuje się robotami wewnątrz budynku oraz elewacją obiektu czy też wymianą nawierzchni parkingu.

W Gorzowie śmieci trafią pod ziemię [zdjęcia]

8 grudnia 2020, 09:56
Powoli zbliża się do końca inwestycja polegająca na budowie podziemnych śmietników przy ul. 30 Stycznia w Gorzowie. Betonowe silosy czekają już tylko na montaż w przygotowanym wykopie. Co istotne, sześć pojemników podziemnych zastąpi aż 46 zwykłych kubłów na śmieci.

Próbował ukraść katalizator. Został zatrzymany na gorącym uczynku

8 grudnia 2020, 09:03
Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy ul. Okulickiego w Gorzowie próbował ukraść katalizator z osobowego fiata. Złodziej został złapany na gorącym uczynku, miał przy sobie piłę oraz latarkę. 23-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży.

60-latek zatruł się dymem w pożarze kamienicy

7 grudnia 2020, 21:09
Dyżurny gorzowskiej straży otrzymał zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Myśliborskiej. Ogień pojawił się w piwnicy budynku. Poszkodowany został mężczyzna, który tam przebywał. 60-latek zatruł się dymem. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej oraz pogotowie.

"Gorzów na wynos" ma pomóc lokalnym restauratorom

7 grudnia 2020, 18:46
W związku z trudną sytuacją właścicieli lokali gastronomicznych, władze Gorzowa po raz kolejny postanowiły pomóc. Tym razem została stworzona strona na której pojawi się baza gorzowskich punktów gastronomicznych. Następnie mieszkańcy będą mogli za jej pośrednictwem zamawiać swoje ulubione dania. Ma to wyeliminować koszty związane z korzystaniem z pośredników.

Papierosy ukryte w mieszkaniu

7 grudnia 2020, 18:29
50-letnia zielonogórzanka miała w swoim domu niezłą kontrabandę. Funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli w jej domu 25 tysięcy sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy. To 1250 paczek nielegalnych papierosów.

Zielona Góra: Znaleziono zwłoki mężczyzny. To było zabójstwo

7 grudnia 2020, 18:14
Dwie osoby zatrzymane po zabójstwie, do jakiego doszło w jednym z bloków w Zielonej Górze. W mieszkaniu znaleziono zwłoki mężczyzny.


Fotoreportaże