Wiadomości

Nietypowa interwencja strażaków. Uratowali psa ze stodoły [zdjęcia]

21 stycznia 2021, 09:57
Strażacy z OSP Bogdaniec zostali wezwani do nietypowej interwencji w Racławiu. Do zawalonej stodoły wszedł pies, który nie mógł się z niej wydostać. Na szczęście zwierzę zostało bezpiecznie ściągnięte na ziemię przez strażaków ochotników.

Kolejna seniorka okradziona. Tym razem na... program unijny

21 stycznia 2021, 08:53
Były oszustwa na wnuczka, policjanta, czy pracownika socjalnego. Tym razem seniorka z Międzyrzecza straciła oszczędności swojego życia, bo uwierzyła oszustom, że pomogą jej uzyskać zwrot pieniędzy za leczenie ze specjalnych programów unijnych. Niczego niepodejrzewająca kobieta wpuściła oszustkę do swojego domu.

Nowa Sól pożegna kopciuchy. Mają na to plan!

20 stycznia 2021, 17:11
Smog i problemy z nim związane spędzają sen z oczu urzędników w wielu miastach. Były kontrole, były ożywione dyskusje, teraz czas na działania. Nowa Sól stworzyła plan na najbliższy czas, aby jak najbardziej zmniejszyć emisję szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery.

Policyjny radiowóz jechał na interwencję. Zderzył się z toyotą

20 stycznia 2021, 17:05
W środowe popołudnie na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Nowej w Gorzowie doszło do zderzenia policyjnego radiowozu z kierującym toyotą. Policjanci w oznakowanym radiowozie jechali do pilnej interwencji używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, natomiast kierujący toyotą skręcając w lewo doprowadził do zderzenia z radiowozem. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policja szuka myśliwego, który zastrzelił wilka

20 stycznia 2021, 15:10
Pomimo prawnej ochrony, co roku wilki w Polsce giną we wnykach lub zostają zastrzelone przez myśliwych. W ostatnich dniach doszło do zabicia wilka w okolicach Ośna Lubuskiego w województwie lubuskim, gdzie dostała wilczyca została zastrzelona z broni myśliwskiej. Policja szuka sprawcy.

W Świebodzinie powstanie ponad tysiąc miejsc pracy

20 stycznia 2021, 11:04
Amazon potwierdził plany otwarcia w 2021 r. nowego budynku o powierzchni 193 tys. m2 w Świebodzinie. To już dziesiąte centrum logistyczne firmy w Polsce i pierwsze w województwie lubuskim. W ubiegłym roku Amazon otworzył dwa nowe centra w kraju – w Gliwicach i Łodzi, zwiększając tym samym łączną liczbę stałych etatów w Polsce do 18 tys.

Powitajcie Klarę, Sarę i Laurę. To strzeleckie trojaczki

19 stycznia 2021, 18:29
Burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder wraz z przewodnicząca Rady Miejskiej Jadwigą Janusz powitalu w Strzelcach trojaczki, które trzy miesiące temu przyszły na świat w szpitalu w Poznaniu. To drugie trojaczki w gminie w ciągu ostatnich lat.

Pożar w szpitalu. Paliło się łóżko pacjenta

19 stycznia 2021, 17:45
Zaprószył ogień na szpitalnej sali. Niecodzienna interwencja strażaków na jednym z oddziału szpitalnych w Gorzowie Wielkopolskim. We wtorkowe popołudnie ratownicy zostali wezwani do pożaru… łóżka.

Kręcił „bączki” volkswagenem na parkingu. W aucie były małe dzieci

19 stycznia 2021, 13:16
Policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę volkswagena, który sprawdzał swoje umiejętności „rajdowego kierowcy” na oblodzonym parkingu marketu w Nowej Soli. Mężczyzna kręcił tzw. „bączki”, natomiast w samochodzie w trakcie manewrów znajdowało się trzech pasażerów - kobieta i dwoje małych dzieci w wieku 2 i 4 lat. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i zdecydowali, że skierują sprawę do sądu.

Szybki i wściekły. Jechał 156 km/h przez Ochlę

19 stycznia 2021, 12:53
34-latek z zakazem pędził 156 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Poza nim policyjny videorejestrator zanotował prędkość 176 kilometrów na godzinę. Rajd pirata ulicami Ochli zakończyli policjanci z grupy SPEED.


Fotoreportaże