Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich. Zobacz postęp prac

8 marca 2024, 15:40
Prace przy budowie obwodnicy Strzelec Krajeńskich są w pełnym toku. Wykonawca planuje w przyszłym tygodniu zmienić organizację ruchu i uruchomić ruch na nowo wybudowanym rondzie na drodze wojewódzkiej nr 156 między Strzelcami a Barlinkiem. Na znacznej części obwodnicy już ułożono pierwszą warstwę asfaltu. Jednocześnie prace koncentrują się na budowie wiaduktu w okolicach jeziora oraz stawów hodowlanych. Cała inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale 2024 roku.

Budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich to jedna z najbardziej oczekiwanych i kluczowych inwestycji drogowych w naszym regionie. Głównym celem obwodnicy jest przekierowanie ruchu tranzytowego, który obecnie koncentruje się w samym mieście na drodze krajowej nr 22.

Firmą odpowiedzialną za realizację projektu jest Colas Polska. Całkowity koszt inwestycji wynosi aż 78 076 000 złotych. Obwodnica Strzelec Krajeńskich ma być gotowa i oddana do użytku w czwartym kwartale 2024 roku.

Jak przebiegają prace przy budowie obwodnicy Strzelec Krajeńskich?

Prace nad 7-kilometrowym odcinkiem obwodnicy rozpoczęły się na początku 2023 roku i obecnie trwają w pełnym tempie.
- Na znacznej części drogi już ułożono pierwszą warstwę asfaltu.

- Rondo na drodze wojewódzkiej nr 156 między Strzelcami a Barlinkiem jest już gotowe. W najbliższych dniach nastąpi zmiana organizacji ruchu, a kierowcy będą mogli korzystać z nowego rondem zamiast ruchu wahadłowego.

- 14 marca prawdopodobnie znikną światła sterujące ruchem na drodze ze Strzelec do Barlinka i Bronowic. Firma COLAS Polska/COLAS Kruszywa przedstawiła plan tymczasowej organizacji ruchu dla dwóch budowanych skrzyżowań w ciągu przyszłej obwodnicy. Wynika z niego, że ruch wahadłowy na obu drogach zostanie likwidowany – informują władze Strzelec Krajeńskich.

- Obecnie wykonawca skupia się przede wszystkim na budowie wiaduktu w okolicach jeziora Górnego i stawów hodowlanych. Ze względu na trudny teren, prace są skomplikowane i czasochłonne.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości