Wiadomości

Tragiczne warunki na zasypanych śniegiem drogach

8 lutego 2021, 13:55
Zima dała się we znaki kierowcom w całym województwie lubuskim. Drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem dróg, ponieważ cały czas pada śnieg. Sytuacji nie poprawia również mróz w okolicach -11 stopni Celsjusza, który powoduje, że sól się nie rozpuszcza i nie roztapia śniegu oraz lodu zalegającego na ulicach. Fatalne warunki sprawiają, że na drogach województwa lubuskiego dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Natomiast kierowcy samochodów ciężarowych mają problemy z podjechaniem pod górki.

Zima też na kolei. Sprawdź opóźnienia w lubuskim

8 lutego 2021, 12:48
Padający śnieg paraliżuje też trasy kolejowe. Jak informuje PKP PLK, sprawdzane i odśnieżane były i są rozjazdy oraz urządzenia odpowiedzialne za sprawne przejazdy pociągów. Ze względu na trudną sytuację zimową mogą wystąpić czasowe zmiany w kursowaniu pociągów.

Miłośników jeziora Lipie w Długiem ucieszy na inwestycja

8 lutego 2021, 10:17
Nad jeziorem Lipie w miejscowości Długie praca wre. Wszystko przez to, że gmina Strzelce Krajeńskie właśnie zajęła się kapitalnym remontem pomostu na plaży. Kiedy prace zostaną zakończone, nowy pomost nie będzie miał już balustrad, a do tego będzie oświetlany lampami solarnymi.

Śnieżna zawierucha na S3 [zobacz film]

8 lutego 2021, 09:00
Uwaga na drogach. Na całym lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 zalega warstwa śniegu i koleiny. Do tego dość mocno wiejący wiatr sprawia, że na drodze pojawiają się zamiecie śnieżne.

Niezwykłe szkolenie wojskowych nurków na skutym lodem jeziorze [zdjęcia]

7 lutego 2021, 17:48
Podwodna nawigacja, wydostawanie się spod lodu, ewakuacja załóg z zatopionych pojazdów, czy w końcu wydobycie z podwodnych czeluści zatopionego sprzętu wojskowego to tylko niektóre umiejętności, jakie muszą posiadać i nieustannie doskonalić wojskowi nurkowie inżynierii. Dlatego też od kilku dni na skutym lodem jeziorze Rakowe na terenie poligonu w Wędrzynie ćwiczą nurkowie z kilku jednostek wojskowych.

Fatalne warunki na drogach w południowej części lubuskiego

7 lutego 2021, 10:17
Południe lubuskiego sparaliżowane przez intensywne opady śniegu. Nawet na S3 od Sulechowa w kierunku Nowego Miasteczka na jezdni jest zajeżdżony śnieg. Fatalne warunki występują na drogach gminnych i powiatowych. Tam, zanim najedzie pług, może minąć parę godzin.

Zmodernizowane wagony trafią na lubuskie tory

5 lutego 2021, 16:58
Na lubuskie (i nie tylko) tory trafi 40 zmodernizowanych wagonów. Będą to wagony dwuklasowe – trzy przedziały pierwszej klasy i bezprzedziałowa część klasy drugiej. Wartość kontraktu to 165 milionów złotych, modernizację wykonała bydgoska PESA.

Termomodernizacja ratusza będzie bardzo droga

5 lutego 2021, 16:23
O blisko 3 miliony złotych więcej zażądał jedyny oferent, który zdecydował się wykonać termomodernizacje zabytkowego obiektu ratusza w Żarach. Miasto chciało przeznaczyć na ten cel maksymalnie 2 miliony złotych.

78-latek uratowany przed zaczadzeniem

5 lutego 2021, 12:04
Do zdarzenia doszło w środę, 3 lutego w Kożuchowie. Do dyżurnego KPP w Nowej Soli wpłynęła informacja, że jeden z mieszkańców budynku przy Górskiej może być podtruty tlenkiem węgla. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że mężczyznę udało się uratować.

Hotele, kina, teatry i baseny zostaną otwarte!

5 lutego 2021, 11:14
Podczas piątkowej konferencji prasowej premier ogłosił, że od 14 lutego zostaną otwarte hotele, kina, teatry czy baseny oraz stoki narciarskie. Dopuszczona zostanie również aktywność sportowa na terenach otwartych. Niestety nadal zamknięte pozostaną restauracje i siłownie.


Fotoreportaże